مهاجرت تحصیلی به انگلستان با رامش

مهاجرت تحصیلی به انگلستان

گذرگاهی به انگلستان از طریق مهاجرت تحصیلی

اولین موضوعی که برای هر فرد ممکن است مورد سوال قرار گیرد، این است که چرا برای تحصیل خود، انگلستان را انتخاب کنم؟

ما در این اینجا به شما می‌گوییم که تحصیل در انگلستان چه مزایایی دارد و برای اخذ ویزای تحصیلی و پذیرش در دانشگاه‌ها و کالج‌های این کشور و در نهایت مهاجرت تحصیلی به انگلستان چه کارهایی باید انجام بدهید.

مهاجرت- تحصیلی

چرا برای تحصیل به انگلستان مهاجرت کنیم؟

مراکز آموزشی: یکی از مزایای تحصیل در مدارس، کالج و دانشگاه‌های انگلستان می‌توان به بالا بودن سطح آموزش و خدمات رفاهی آن اشاره کرد که باعث پیشرفت و موفقیت در آینده می‌شود.

فرهنگ و تمدن: مزیت دیگری که انگلستان دارد تنوع در نوع پوشش، غذاها، زبان و فرهنگ این کشور است که هر قومیتی با هر طرز فکر و عقایدی در کنار هم زندگی می‌کنند.

تاریخ: انگلستان قدیمی‌ترین کشور دنیا با تاریخ طولانی بوده که آثار و وقایع تاریخی زیادی در این کشور وجود دارد.

انواع ویزای های تحصیلی در انگلستان

انواع ویزای تحصیلی انگلستان

انگلستان سه نوع ویزای تحصیلی دارد:

 1. ویزای دانش آموزی (Tier 4 Child): برای افراد زیر 18 سال است که قصد دارند در مدارس انگلستان تحصیل کنند. متقاضیان با دریافت این ویزا می‌توانند به مدت 4 تا 17 سال در انگلستان تحصیل کنند.
 2. ویزای دانشجویی (Tier 4 General): برای دانشجویان بین المللی بالای 18 سال است. شرایط این ویزا هم مانند ویزای دانش آموزی می‌باشد.
 3. ویزای تحصیل کوتاه مدت: برای دوره‌های کوتاه زبان انگلیسی، دوره‌های افزایش مهارت و تحقیقات علمی است. مدت زمان ویزای کوتاه مدت، برای وضعیت مشخص نشده 6 ماه می‌باشد و متقاضیان میتوانند 30 روز حداکثر بیشتر از مدت ویزای خود در انگلستان بمانند. این نوع ویزا قابل تمدید نمی‌باشد و با دریافت این ویزا، نمی‌توان تابعیت انگلستان را دریافت کرد.

تغییر زندگی، رشد شخصی و فرصت‌های بی‌پایان

مهاجرت تحصیلی مطمئن به انگلستان از طریق مؤسسه حقوقی رامش

سیستم آموزشی و تحصیل در انگلستان

مدارس و مراکز آموزش و پرورش انگلستان به دلیل کیفیت و استانداردهای بالا و سیستمی قدرتمند و پیشرفته در کل جهان معروف است. انگلستان از سن 3 سالگی کودکان را وارد سیستم آموزشی می‌کند. از 5 سالگی تا 7 سالگی با ابتدایی ترین موضوعات مثل زبان، ورزش، موسیقی و… آشنایی پیدا می‌کنند که هدفشان ارزیابی و استعدادیابی است. بعد از 7 سالگی در مرحله آموزش اجباری قرار می‌گیرند.

سیستم آموزشی مدارس انگلستان، چهار مرحله است:

 1. پیش دبستان، ابتدایی (Primary Education): تحصیلات ابتدایی از 5 سالگی شروع می‌شود و تا 11 سالگی ادامه دارد.
 2. متوسطه (Secondary Education): تحصیلات متوسطه از 11 سالگی تا 16 سالگی است.
 3. تحصیلات تکمیلی (Further Education): بعد از دوره‌ی متوسطه، دوره‌ی تکمیلی می‌باشد که به سه دسته ی زیر تقسیم می‌شود:
  • Business and Technology Education Councill (BTEC)
  • Adcanced Levels (A-Levels)
  • General National Vocational Qualification (GNNQ)
 1. آموزش عالی (Higher Education): منظور از آموزش عالی، تحصیلات دانشگاهی است که سه مقطع دارد:
  • کارشناسی
  • کارشناسی ارشد
  • دکتری
مزایای تحصیل در انگلیس

آموزش عالی انگلستان

1. مقطع کارشناسی

مقطع لیسانس معمولا از 3 تا 4 سال زمان می‌برد. لیسانس در هر رشته با هم متفاوت است و درجه خاصی دارد مانند: رشته هنر، علوم پایه، پزشکی، قانون و مهندسی. در مقطع لیسانس متقاضیان باید حداقل نمره 6 تا 6.5 آیلتس را داشته باشند. شرایط ورود به دوره و دانشگاه مورد نظر متقاضی متفاوت خواهد بود. دانشجویان بعد از سال سوم تحصیل خود می‌توانند به مدت یک سال در یک شرکت معتبر در انگلستان به کارآموزی مشغول شوند و پس از دریافت مدرک خود، اگر مورد قبول شرکت بود می‌توانند به کار در همان شرکت ادامه بدهند.

2. مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در این مقطع یک سال زمان می‌برد. متقاضیان در این مقطع فرصت ورود به بازار کار در انگلستان و دیگر کشورهای دنیا را دارند. در مقطع فوق لیسانس متقاضیان باید حداقل نمره 6.5 تا 7 آیلتس را داشته باشند. در این مقطع همانند مقطع لیسانس، شاخه های متفاوتی دارد مانند: رشته هنری، علوم پایه، پزشکی، حقوق، باستان شناسی و مهندسی.

3. مقطع دکتری

مقطع دکتری معمولا از 3 تا 5 سال زمان می‌برد و فرصت های زیادی برای مطالعه و تحقیقات در اختیار دانشجویان خود قرار می‌دهند. این مقطع شرایط سنی خاصی ندارد. زیرا بیشتر تحقیق و کار تمام وقت در پروژه های علمی خود انجام می‌دهند. در مقطع دکتری متقاضیان باید حتما نمره 7 آیلتس را داشته باشند. دانشجو برای تحصیل در این مقطع باید رزومه قوی داشته باشد.

در دانشگاه‌هایی که برای پذیرش دانشجو مدرک زبان معتبر را اجباری می‌دانند، متقاضیان با آزمون آیلتس با نمره 6 به بالا، آزمون دولینگو و آزمون PTE مورد قبول هستند.

تحصیل در انگلستان بدون مدرک زبان

یکی از مهمترین شرایط اخذ ویزای تحصیلی، مدرک زبان انگلیسی می‌باشد که بدون داشتن مدرک زبان، شانس پایین تری برای اخذ ویزا خواهید داشت. بعضی دانشگاه‌ها در انگلیس هستند که در دوره های مختلف، بدون مدرک زبان به متقاضیان پذیرش تحصیلی ارائه می‌دهند. شرط پذیرش دانشجو بدون مدرک زبان، بالا بودن نمرات درسی و همچنین قوی بودن سطح زبان و مهارت انگلیسی فرد متقاضی می‌باشد. انگلستان تورهای توریستی دوره‌ی زبان انگلیسی برگذار می‌کند که می‌توانید برای آموزش زبان انگلیسی به انگلستان سفر کنید؛ البته باید به سفارت انگلستان ثابت کنید که بعد از اتمام دوره‌ی زبان خود بازگشته و درخواست ویزای تحصیلی می‌کنید.

دانشگاه‌هایی که بدون مدرک زبان شرایط تحصیل در انگلستان را بر دانشجویان خود فراهم کرده‌اند:

 • Birmingham City University
 • London Southbank University
 • North Umbria University
 • Robert Gordon University
 • Sheffield Hallam University
 • Aston University
 • Swansea University
 • University of Bristol
 • University of Bolton
 • University of Warwick
 • University of Plymouth
 • University of Portsmouth
 • University of Greenwich
 • University of Central Lancashire

با توجه به اینکه سیستم‌های آموزشی انگلستان بسیار بهتر از مراکز آموزشی ایران بوده‌اند و سالانه میزان زیادی متقاضی از طریق تحصیل به خارج از کشور مهاجرت می‌کنند، ما نیاز دانستیم تا با مواردی که در مسیر مهاجرت تحصیلی به انگلیس ممکن است با آنها مواجه شوید آگاهی لازم را به شما بدهیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر به مقالات مربوطه مراجعه کنید.

انواع بورسیه تحصیلی برای دانشجویان

همانطور که قبلاً گفته شد، به دلیل هزینه‌های بالای زندگی و تحصیل در انگلستان، بسیاری از دانشجویان متقاضی دریافت بورسیه جهت اخذ کمک‌های مالی و معیشتی هستند. در کشور انگلستان، بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان در انواع مختلف موجود است. در ادامه برخی از انواع بورسیه های تحصیلی را برایتان توضیح می دهیم:

بورسیه های دولتی: دولت انگلیس برخی بورسیه ها را به صورت ماهیانه و یا سالیانه به دانشجویان ارائه می‌دهد. این بورسیه ها براساس عملکرد و راندمان تحصیلی و همچنین درآمد خانواده دانشجویان تعیین می‌شود.

بورسیههای دانشگاهی: بسیاری از دانشگاه ها بورسیه‌ها را بر اساس وضعیت تحصیلی قبلی، استعداد و نیاز مالی دانشجویان ارائه می‌دهند. این بورسیه‌ها می‌توانند شامل تخفیف‌های شهریه آن دانشگاه بصورت کامل و یا تنها بخشی از شهریه دانشگاه، هزینه های زندگی، یا هزینه های مربوط به تحقیقات باشند.

بورسیه های صنعتی و کمک هزینه های کارآموزی: برخی از شرکت ها و سازمان ها، بورسیه ها و کمک های مالی را به دانشجویان ارائه می‌دهند تا در تحقیقات خاصی که برای آنها اهمیت دارد، شرکت کنند یا در کمپانی آنها به صورت کارآموزی فعالیت کنند.

بورسیه های خصوصی: موسسات و سازمان های خصوصی نیز می توانند بورسیه های تخصصی خود را به دانشجویان ارائه دهند. این بورسیه ها بیشتر در یک زمینه خاص ورزشی و هنری یا غیره ارائه می‌شوند.

انواع بورسیه و مهاجرت تحصیلی به انگلستان

انواع دانشگاه‌های خصوصی و دولتی در انگلستان

دانشگاه‌های خصوصی

University of Buckingham
Regent’s University London
University of Law
BPP University
Arts University Bournemouth

University College of Estate Management
University College Birmingham
University of Bolton
University of Chichester
Glyndŵr University

دانشگاه‌های دولتی

University of Oxford
University of Cambridge
Imperial College London
University College London
London School of Economics and Political Science

King’s College London
University of Edinburgh
University of Manchester
University of Bristol
University of Glasgow

 توصیه می‌کنیم قبل از اقدام به مهاجرت تحصیلی به انگلستان، با موسسه حقوقی و مهاجرتی رامش جهت مشاوره در ارتباط باشید تا براساس نیاز شما، کلیه شرایط و خصوصیات دانشگاه موردنظر، توسط تیم باتجربه رامش بررسی شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این مورد با ما در تماس باشید.

اعتبارسنجی مدارک تحصیلی برای ادامه تحصیل در انگلیس

تحصیل در انگلیس یکی از گزینه های محبوب برای دانشجویان بین المللی است. با این حال، به دلیل تفاوت‌های نظام آموزشی انگلیس با نظام آموزشی ایران، متقاضیان ایرانی که قصد تحصیل در انگلیس را دارند، باید مدارک تحصیلی خود را برای معادل سازی به این کشور ارسال کنند.

دانشجویانی که دارای مدرک دیپلم و دبیرستان هستند، باید دوره A-Level یا Foundation را بگذرانند تا بتوانند در مقطع کارشناسی تحصیل کنند. این دوره ها معمولاً یک یا دو سال طول می کشند و به دانشجویان کمک می کنند تا سطح دانش و مهارت های خود را با استانداردهای آموزشی انگلیس مطابقت دهند.

مدارک مورد نیاز برای اعتبارسنجی مدارک تحصیلی
 • ریز نمرات تحصیلی
 • اصل و کپی ترجمه رسمی مدارک تحصیلی (دیپلم، پیش دانشگاهی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا)
 • مدرک زبان انگلیسی معتبر (تافل، آیلتس، تافل iBT، PTE Academic)
مراحل اعتبارسنجی مدارک تحصیلی
 • ارسال مدارک مورد نیاز به دانشگاه مورد نظر
 • بررسی مدارک توسط دانشگاه
 • صدور گواهی معادل سازی مدارک

گواهی معادل سازی مدارک تحصیلی معمولاً برای مدت پنج سال اعتبار دارد. پس از انقضای اعتبار گواهی، متقاضی باید مجدداً برای معادل سازی مدارک خود اقدام کند.

سیستم امتیازبندی برای مهاجرت به انگلستان

برای دریافت ویزای تحصیلی انگلستان، دانشجویان بین‌المللی باید از سیستم امتیازبندی انگلستان که از سال 2021 در حال اجرا است، امتیاز لازم را کسب کنند.

این سیستم بر اساس عوامل مختلفی مانند سطح تحصیلات، تسلط به زبان انگلیسی، تمکن مالی و پذیرش تحصیلی، امتیازدهی می‌کند.

برای اخذ ویزای تحصیلی، شما باید حداقل 40 امتیاز را دریافت کنید.

امتیازبندی برای تحصیلات
هزینه‌های زندگی و تحصیل در انگلستان

هزینه‌های زندگی و تحصیل در انگلستان برای دانشجویان می‌تواند بسیار متغیر باشد. این هزینه‌ها به فاکتورهای مختلفی مانند موقعیت جغرافیایی، نوع موسسه آموزشی، دوره تحصیلی، سبک زندگی دانشجو و همچنین وضعیت تحصیلی‌شان (چه به عنوان دانشجوی تمام وقت و چه به صورت پاره‌وقت) بستگی دارد. در ادامه، برآوردی از هزینه‌های عمومی ارائه می‌شود (توجه داشته باشید هزینه‌ها بصورت دائمی ممکن است تغییر کنند):

 • هزینه‌های تحصیلی

   – دانشگاه‌های دولتی: شهریه برای دانشجویان بین‌المللی می‌تواند سالانه از حدود 10,000 پوند تا بیش از 30,000 پوند (یا بیشتر برای برنامه‌های پزشکی و دندانپزشکی) متغیر باشد.

   – کالج‌ها و موسسات خصوصی: شهریه‌ها می‌تواند متفاوت باشد و گاهی اوقات بیشتر از دانشگاه‌های دولتی است.

 • هزینه‌های زندگی

   – اجاره خانه: هزینه‌های اقامت می‌تواند بسته به نوع اسکان (خوابگاه دانشجویی یا اجاره خانه/آپارتمان) و همچنین محل دانشگاه (لندن گران‌تر از سایر مناطق است) بسیار متغیر باشد: از حدود 400 تا بیش از 1000 پوند در ماه.

   – غذا و خوراکی‌ها: تقریباً 150 تا 300 پوند در ماه.

   – بیمه درمانی: دانشجویان بین‌المللی باید برای دسترسی به NHS (سرویس بهداشت ملی) هزینه‌ای حدود 300 پوند برای هر سال اقامت پرداخت کنند.

   – حمل و نقل: بسته به شهر، حدود 30 تا 150 پوند در ماه هزینه دارد.

   – کتاب‌ها و مواد آموزشی: تقریباً 40 تا 50 پوند در ماه.

   – سایر هزینه‌ها (لباس، موبایل، سرگرمی و ورزش): متغیر است اما می‌تواند حدود 100 تا 300 پوند در ماه باشد.

کار همزمان با تحصیل برای دانشجویان مهاجر در انگلیس

دانشجویان مهاجر در انگلیس می‌توانند در حین تحصیل به کار بپردازند. با این حال، محدودیت‌هایی در تعداد ساعات کاری آنها وجود دارد. دانشجویانی که در دوره‌های تمام‌وقت کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در یک موسسه آموزش عالی انگلستان مشغول به تحصیل هستند، می‌توانند به‌طور میانگین ۲۰ ساعت در هفته کار کنند. در ماه‌های تعطیلی دانشگاه، این دانشجویان می‌توانند به‌طور تمام‌وقت، یعنی ۴۰ ساعت در هفته کار کنند.

دانشجویان مهاجر برای کار در انگلیس باید ویزای دانشجویی داشته باشند. این ویزا به آنها اجازه می‌دهد تا سقف 20 ساعت در هفته کار کنند. دانشجویانی که ویزای دانشجویی ندارند، تنها می‌توانند در مشاغلی که به مهارت‌های حرفه‌ای نیاز ندارند، کار کنند. این مشاغل معمولاً کم‌درآمد هستند و ساعات کاری آنها نیز نامنظم است.

هر دانشجوی خارجی برای دریافت اجازه کار باید مشخصات ویزای تحصیلی و مدرک تحصیلی خود را به موسسه مربوطه ارائه دهد تا بتواند فرآیند درخواست اجازه کار را انجام دهد. همچنین، برخی شرایط و محدودیت هایی نیز وجود دارند که باید رعایت شوند، مانند عدم مجاز بودن کار در بخش هایی مانند پزشکی و دندانپزشکی.

ساعت کاری دانشجویان

لیست مشاغل دانشجویی در انگلستان

همان‌طور که گفته شد، اکثر دانشجویان مجاز به کار کردن حداکثر 20 ساعت در هفته در طول ترم تحصیلی و تمام وقت در تعطیلات هستند. این کارها معمولاً در بخش‌هایی از صنایع خدماتی مانند رستوران‌ها، فروشگاه‌ها، هتل‌ها، و همچنین در بخش تدریس و کمک درسی در دانشگاه‌ها یا مراکز آموزشی همچنین کارهای طراحی گرافیک، نوشتن مقاله، برنامه نویسی، طراحی وب  قرار می‌گیرد.

برای کار کردن به عنوان دانشجو در انگلستان، دانشجویان باید ابتدا حق اقامت (visa) مناسب را دریافت کرده و مطمئن شوند که شرایط و محدودیت‌های مربوط به کار دانشجویی را رعایت کنند.

ویزای همراه تحصیلی در انگلستان

ویزای همراه تحصیلی (Dependent Visa) یک گزینه است که به همراهان فرد دانشجو در انگلستان اجازه می‌دهد با او همراه شوند. این ویزا به همسر یا شریک زندگی و فرزندان زیر 18 سال فرد دانشجو اختصاص دارد دارد و به این افراد اجازه می‌دهد تا همراه دانشجوی خود به انگلستان بیایند و زندگی کنند.

ویزای همراه انگلستان

بر طبق قانون جدید اداره مهاجرت بریتانیا از ژانویه 2024، دیگر دانشجویان نمی‌توانند افراد تحت تکفل خود را به انگلستان بیاورند مگر اینکه از دانشجویان کارشناسی ارشد دو ساله و یا دکتری در رشته‌های پژوهش محور باشند. البته در نظر داشته باشید این قانون تنها برای دانشجویانی است که بعد از ژانویه 2024 پذیرش گرفته‌اند. اگر قبل از این تاریخ دانشجو و و در حال تحصیل در انگلستان بوده‌اید، همچنان قانون قدیمی در مورد شما صدق می‌کند.

برای اقدام به دریافت این ویزا، باید مدارک مورد نیاز شامل اظهارنامه از دانشجوی اصلی، مدارک شناسایی و پاسپورت و مدارک مربوط به امور مالی و مسکن را ارائه دهید. همچنین باید حق ورود به انگلستان و هزینه زندگی خودتان و هم‌تحصیلی را تأمین کنید.

از آنجایی که قوانین مهاجرتی بریتانیا بسیار سخت‌گیرانه است و در صورت ناقصی مدارک، درخواست شما سریعاً رد می‌شود، مشاوره با مسئولان مهاجرتی یا کارشناسان حقوقی رامش می‌تواند به شما کمک زیادی کند تا اطمینان حاصل کنید که همه مدارک و اطلاعات لازم برای اخذ ویزا به درستی تهیه شده‌اند.

اقامت پس از اتمام تحصیلات در انگلستان

ممکن است برخی از افراد بخواهند مدت زمان بیشتری را در انگلستان اقامت داشته باشند، در این صورت گزینه‌های مختلفی برای اقامت در انگلستان پس از اتمام تحصیلات برای آنان وجود دارد. انتخاب بهترین گزینه به شرایط شخص، از جمله رشته تحصیلی، مقطع تحصیلی، سابقه کار و تمایلات شغلی وی بستگی دارد.

پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه در انگلستان، شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی چند گزینه برای اقامت در این کشور دارید:

ویزای فارغ التحصیلی (Graduate visa):

 • این ویزا به شما اجازه می‌دهد تا به مدت 2 سال (برای فارغ‌التحصیلان کارشناسی و کارشناسی ارشد) یا 3 سال (برای فارغ‌التحصیلان دکتری) در انگلستان بمانید و به دنبال کار بگردید.
 • شما می‌توانید در هر شغلی، در هر سطح مهارتی و در هر نقطه از انگلستان کار کنید.
 • شما باید بتوانید تمکن مالی خود را برای تامین هزینه‌های زندگی در انگلستان اثبات کنید.

ویزای کار (Skilled worker visa):

 • اگر بتوانید شغلی در انگلستان پیدا کنید که توسط یک کارفرما تأیید شده باشد، می‌توانید برای ویزای کار اقدام کنید.
 • این ویزا به شما اجازه می‌دهد تا به مدت 5 سال در انگلستان کار کنید و پس از آن می‌توانید برای اقامت دائم اقدام کنید.
 • برای واجد شرایط بودن برای این ویزا، باید پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای انگلیسی داشته باشید که در لیست مشاغل واجد شرایط دولت انگلستان باشد.

ویزای استارت آپ (Start-up visa):

 • این ویزا به شما اجازه می‌دهد تا به مدت 2 سال در انگلستان زندگی کنید و کسب و کار خود را راه‌اندازی کنید.
 • پس از 2 سال، اگر کسب و کار شما موفق باشد، می‌توانید برای اقامت دائم اقدام کنید.
 • برای واجد شرایط بودن برای این ویزا، باید ایده تجاری نوآورانه و قابل قبولی داشته باشید.

میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی انگلیس

میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی انگلیس به عوامل مختلفی بستگی دارد. دانشگاه و شهری که انتخاب می‌کنید، تعداد همراهان، و طول مدت تحصیلی شما در تعیین میزان دقیق تمکن مالی تأثیرگذار هستند. اگر دانشگاه مورد نظر شما در شهر لندن باشد شما نیاز به 15,180 پوند (حدود 21,500 دلار آمریکا) و اگر در خارج از لندن باشد به 12,180 پوند (حدود 17,220 دلار آمریکا) برای هر ماه تحصیلی، میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی انگلیس برای سال 2024 نیاز دارید. این مبلغ برای سال گذشته در حدود 1280 پوند انگلیس بود. همچنین برای همسر و یا هر فرزند باید 845 پوند (لندن) یا 680 پوند (خارج از لندن) به ازای هر ماه اضافه کنید. برای محاسبه دقیق‌تر میزان تمکن مالی مورد نیاز با کارشناسان و وکلای موسسه رامش در ارتباط باشید.

وکیل مهاجرت تحصیلی به انگلستان

موسسه حقوقی و مهاجرتی رامش با تیمی از برترین وکلای مهاجرت تحصیلی به انگلستان و مشاوران متخصص، در اینجاست تا به شما در تمامی مراحل مهاجرت تحصیلی به انگلستان کمک کند. ما از این واقعیت آگاهیم که هر روش مهاجرتی، به ویژه مهاجرت تحصیلی، شرایط خاص خود را دارد و ممکن است با موانعی روبرو شوید. برای پشت سر گذاشتن این موانع و انجام مهاجرت تحصیلی به انگلستان با آرامش، کافی است که با یک وکیل متخصص مهاجرت تحصیلی به انگلستان مشورت کنید. تیم ما، با تجربه و دانش فراوان در زمینه مهاجرت تحصیلی، شما را در تمامی مراحل این مسیر همراهی خواهد کرد. موسسه حقوقی و مهاجرتی رامش، با ارائه مشاوره‌های حرفه‌ای و قانونی، به شما کمک می‌کند تا به بهترین شکل ممکن اقدامات لازم را برای مهاجرت تحصیلی خود به انگلستان انجام دهید.

keyboard_arrow_up