مهاجرت از طریق پناهندگی به انگلستان

مهاجرت از طریق پناهندگی

مهاجرت از طریق پناهندگی

برای دریافت وضعیت پناهندگی از انگلیس، شخص باید به عنوان یک پناهنده تعریف شود. برای این منظور، باید اثبات کند که نگرانی‌های وی در خصوص از دست دادن زندگی یا آزادی خود در کشور مبدا اصلی وی واقعیت دارد. این نگرانی‌ها ممکن است به علت دلایل سیاسی، نژادی، مذهبی، اجتماعی یا مطالعاتی باشند.  در صورت پذیرفته شدن درخواست پناهندگی آنان، این فرصت به آنها اجازه می‌دهد تا در انگلیس، محیطی امن و محافظت شده برای زندگی پیدا کنند.

مهاجرت از طریق پناهندگی به انگلستان11

دلایل مهاجرت از طریق پناهندگی

مهاجرت به انگلستان و راه پناهندگی مسیرهایی هستند که برخی افراد به دلایل مختلف انتخاب می‌کنند. دلایل مهاجرت و راه‌های پناهندگی بسیار گوناگون هستند و هر فرد ممکن است دلایل خاص خود را برای رهایی از کشور و یا جستجوی زندگی بهتر و مهاجرت از طریق پناهندگی داشته باشد. استفاده از خدمات پناهندگی و ایمنی برای کسانی که در معرض خطر قرار دارند و حمایت بین‌المللی از مهاجرین نیز می‌تواند امکانات و راه حل بهتری در اختیار آنان قرار بدهد. در زیر به توضیح چند دلیل اصلی مهاجرت از طریق پناهندگی به انگلستان می‌پردازیم:

1. امنیت: یکی از دلایل اصلی رها کردن وطن و جستجوی پناه مطمئن دیگر، نیاز به تامین امنیت فردی و خانواده است. در برخی از مناطق جهان که قدرت‌های نظامی، تروریسم یا جنگ و تبعیض و محل زندگی ناامن وجود دارد، مهاجرت به یک جای امن نیاز ضروری است.

2. اقتصاد: شرایط اقتصادی نامساعد در برخی کشورها می‌تواند دلیلی برای مهاجرت افراد باشد. افرادی که به دنبال فرصت‌های کاری بیشتر، رفاه اقتصادی و کاهش فقر هستند، ممکن است راه پناهندگی و مهاجرت را انتخاب کنند تا زندگی بهتری برای خود و خانواده خود فراهم کنند.

3. فرار از تبعیض و سرکوب: برخی از افراد به دنبال فرار از تبعیض و سرکوب قومی، مذهبی یا سیاسی هستند. بنابراین مهاجرت به کشورهایی که به آزادی‌های شخصی احترام می‌گذارند، این امکان را به مهاجران می‌دهد تا از تحریم‌ها و محدودیت‌های قوانین مربوط به کشور اصلی خود رهایی پیدا کنند.

4. تحصیل و آموزش: برخی از افراد ممکن است به دنبال دسترسی به آموزش عالی با کیفیت و فرصت‌های تحصیلی بیشتر باشند. مهاجرت به یک کشور با سیستم آموزشی قوی و دانشگاه‌های سرآمد، به افراد این امکان را می‌دهد تا دانش و مهارت‌های لازم را بدست آورده و آینده بهتری را برای خود ترسیم کنند.

قوانین و مراحل درخواست پناهندگی

قوانین مهاجرت از طریق پناهندگی به کشور انگلیس توسط سازمان ملل متحد (UNHCR) و دولت انگلیس تعیین می‌شود. در ادامه به برخی از قوانین و مراحل مربوط به مهاجرت از طریق پناهندگی اشاره می‌کنیم.

ایکن چپ1

ارزیابی صلاحیت پناهندگی

اگر شما به دنبال مهاجرت به انگلیس از طریق پناهندگی هستید، ابتدا باید به عنوان یک پناهجو در نظر گرفته شوید. درخواست پناهندگی شما تحت ارزیابی قرار می‌گیرد تا صلاحیت شما برای بهره‌مندی از حقوق پناهندگی در انگلیس مورد بررسی قرار گیرد.

ایکن چپ2

مصاحبه برای صدور پناهندگی

شما باید در یک مصاحبه حضور داشته باشید. در آن مصاحبه باید شرایط و دلایل خود برای درخواست پناهندگی را توضیح دهید. در مصاحبه، اهمیت حضور شما در کشور مبدا و تهدیدها و خطراتی که در راستای زندگی و امنیت شما وجود دارند، بررسی می‌شوند.

ایکن چپ3

تصمیم مراجع مربوطه

پس از مصاحبه، مراجع مهاجرتی و پناهندگی قوانین و استانداردهای مربوطه را بررسی خواهند کرد و تصمیم نهایی را برای صدور حمایت و پناهندگی شما می‌گیرند.

ایکن چپ4

فرآیند پناهندگی

در صورتی که تصمیم به صدور حمایت پناهندگی برای شما گرفته شود، شما به عنوان یک پناهنده به طور موقت در انگلیس مقیم خواهید شد. در این مرحله، شما می‌توانید از خدمات مساعدتی، مانند اقامت موقت، مالیات و خدمات بهداشتی استفاده کنید.

محدودیت‌های مهاجرت به انگلیس از طریق پناهندگی

محدودیت‌های دریافت پناهندگی از انگلیس به شرایطی اشاره دارد که افراد باید برای دریافت وضعیت پناهندگی در این کشور برآورده کنند. برخی از محدودیتهای مهم عبارتند از:

  • خطر و تهدید: برای دریافت پناهندگی از انگلیس، شخص باید نشان دهد که در صورت بازگشت به کشور مبدا اصلی خود، خطر جدی دستگیری، آزار یا ضرب و شتم یا تعقیب و پیگرد حکومت یا گروه‌های غیردولتی وجود دارد.
  • ارزیابی و مصاحبه: پس از ارسال درخواست پناهندگی، افراد باید به یک مصاحبه رسمی در دفتر مهاجرت و پناهندگان بروند. در این مصاحبه، طرز فکر، نگرش‌ها، تجربیات و دلایل درخواست پناهندگی بررسی می‌شود تا مسئولین بتوانند تصمیم بگیرند که آیا شخص می‌تواند به عنوان یک پناهنده معتبر در نظر گرفته شود یا خیر.
  • جرم قوی: اگر شخص متهم به جرمی قوی مانند تروریسم یا جنایت‌های جنگی باشد، ممکن است به او اجازه دریافت پناهندگی از انگلیس داده نشود. سوابق جنایی جدی اثر منفی بر احتمال دریافت وضعیت پناهندگی می‌گذارد.
مهاجرت از طریق پناهندگی22

انگلیس دارای قوانین و آیین‌نامه‌های خاصی برای دریافت وضعیت پناهندگی است و محدودیت‌های دیگری نیز ممکن است وجود داشته باشد که به نیازها و شرایط خاص هر فرد بستگی دارد.

معایب مهاجرت به انگلیس از طریق پناهندگی

پناهندگی یک فرایند قانونی است که به افرادی که در خاک کشورهای دیگر از اعمال ستم و خطر جانی مورد تهدید قرار دارند، اجازه می‌دهد در کشوری امن به سکونت پایدار رسید. در اینجا معایبی که ممکن است در پناهندگی در انگلیس وجود داشته باشد عبارتند از:

1. طولانی بودن مدت زمان پناهندگی: فرایند پناهندگی می‌تواند مدت طولانی‌ای را شامل شود، از این رو افراد می‌توانند سال‌ها تحت فشار زندگی کنند. استرس سرنوشت نامعلوم همیشه به همراه آنها خواهد بود.

2. عدم تضمین استقرار پایدار: در بسیاری از موارد، پناهندگان به طور کامل در انگلیس سکونت پایدار ندارند و ممکن است در هر لحظه مجبور شوند به کشور خود یا کشور دیگری انتقال پیدا کنند.

3. محدودیت‌های مربوط به حقوق کار: پناهندگان ممکن است با محدودیت‌هایی در حقوق کاری مواجه شوند. این مسئله شامل ساعت کار، حقوق و دستمزد کمتر، عدم دسترسی به تحصیلات و سایر فرصت‌های دیگر تا زمان دسترسی به یک وضعیت پایدار می‌باشد.

4. یافتن کار: از آنجایی که برخی از پناهندگان ممکن است نتوانند زبان انگلیسی را به خوبی صحبت کنند بنابراین یافتن کار مناسب برای آنها مشکل است.

5. عدم اطمینان حقوقی و قانونی: پناهندگان ممکن است در مواجهه با مشکلات قانونی قرار گیرند، مثل مسائل مالی، موارد ویزایی و مشکلات حقوقی دیگر.

6. ناپایداری روانی: پناهندگی می‌تواند استرس، اضطراب و مشکلات روانی دیگر را برای افرادی که تصمیم می‌گیرند از خانه و خانواده خود دور شوند، به همراه داشته باشد.

7. جدایی از خانواده و فرهنگ مبدأ: افرادی که پناهندگی را انتخاب می‌کنند، اغلب از خانواده و فرهنگ مبدأ خود دور می‌شوند. این می‌تواند دردناک باشد و احساس تنهایی و انزوا را برای آنها ایجاد نماید.

8. مواجهه با تبعیض: ممکن است برخی از پناهندگان در کشور مقصد مورد تبعیض نژادی و یا مذهب قرار بگیرند.

مقابله با پناهندگی

در نظر داشته باشید که اقدام به مهاجرت از طریق پناهندگی سخت‌ترین و غیرعاقلانه‌ترین روش برای فرار از حل مسائل عادی و روزمره زندگی است. چرا که با این رویه، شخص تمامی هویت اجتماعی و حتی شخصیتی خود را از دست خواهد داد. هیچ اطمینانی به پایان رسیدن این راه وجود ندارد و تماماً وابسته به شانس است. چه بسیار افرادی که ناآگاهانه قدم در این مسیر پرخطر گذاشته‌اند و به امید دنیایی بهتر همه هستی و مهمتر از آن جان خود را از دست داده‌اند. عبور ناایمن از دریاها، گرسنگی و بیماری تنها کمی از مشقت‌های این راه است، آن هم در صورتی که شخص پناهنده از مسیر جان سالم به درببرد. بعد از آن هم دشواری‌های زندگی پنهانی و کمپ در انتظار اوست.

راه‌های مقابله با مهاجرت غیرقانونی به انگلستان

مهاجرت غیرقانونی به انگلستان یک چالش بزرگ برای دولت این کشور است. در سال ۲۰۲۲، بیش از ۲۸ هزار نفر از طریق کانال مانش به انگلستان وارد شدند. این امر هزینه‌های زیادی را برای دولت انگلستان به همراه داشته و همچنین خطرات زیادی را برای مهاجران به همراه دارد. دولت انگلستان اقدامات متعددی را برای مقابله با مهاجرت غیرقانونی انجام داده است، از جمله:

  • افزایش بودجه و نیروی انسانی برای گارد ساحلی و مرزی
  • تقویت همکاری با کشورهای همسایه، مانند فرانسه و ایتالیا
  • ایجاد مسیرهای قانونی برای مهاجرت و آموزش عمومی

علاوه بر این اقدامات، دولت انگلستان همچنین رویکردهای جدیدی را برای مقابله با مهاجرت غیرقانونی در نظر گرفته است. یکی از این رویکردها، انتقال مهاجران غیرقانونی به کشورهای ثالث است. این طرح با انتقادات زیادی مواجه شده است، زیرا برخی از کشورها به دلیل سوابق حقوق بشری خود برای اسکان مجدد پناهندگان مناسب تلقی نمی شوند. هیچ راه حلی وجود ندارد که به تنهایی بتواند به طور کامل از مهاجرت غیرقانونی به انگلستان جلوگیری کند. با این حال، ترکیبی از این اقدامات می‌تواند به کاهش این مشکل کمک کند. البته موفقیت اقدامات دولت انگلستان برای مقابله با مهاجرت غیرقانونی هنوز مشخص نیست. با این حال، این اقدامات نشان می دهد که دولت انگلستان مصمم است تا این مشکل را حل کند.

موسسه رامش با ارائه خدمات تخصصی در زمینه تمدید ویزا، دریافت ویزای جدید و مشاوره مهاجرتی، شما را در مسیر مهاجرت به کشور انگلستان یاری خواهد کرد.

تمدید ویزا:

تمدید ویزا به معنای افزایش مدت اعتبار ویزای فعلی شما است و برای افرادی است که ویزای فعلی آنها در حال انقضا است و می‌خواهند اقامت خود را در کشور انگلستان تمدید کنند.

دریافت ویزای جدید:

این نوع ویزا برای افرادی است که برای اولین بار قصد سفر به کشور مقصد را دارند و می‌بایست ویزای جدید دریافت کنند.

تغییر نوع ویزا:

این نوع ویزا برای افرادی است که نوع ویزای فعلی آنها با هدف اقامت آنها در انگلیس مطابقت ندارد و می‌خواهند نوع ویزای خود را تغییر دهند.

مشاوره مهاجرتی:

مشاوره مهاجرتی رایگان موسسه رامش به شما کمک می‌کند تا بهترین گزینه مهاجرتی را با توجه به شرایط خود انتخاب کنید.

برای تماس با موسسه رامش می توانید از طریق +44 20 7946 5432 و 09912061609 و  info@rameshlaw.com اقدام کنید.

راه‌های قانونی مهاجرت به انگلستان

موسسه حقوقی و مهاجرتی رامش

در انتها لازم است  ما در موسسه رامش اعلام کنیم که دیدگاه ما قابلیت تغییر دارد زیرا قوانین همواره در حال تغییر هستند. در عین حال ما به شما پیشنهاد می‌دهیم که مهاجرت به انگلیس را از روش‌های دیگر از جمله مهاجرت از طریق کار و یا مهاجرت از طریق تحصیل که از راه‌های مهاجرت آسان به انگلستان هستند را انتخاب کنید. زیرا امنیت و آسایش روان در این روش‌ها بسیار بیشتر خواهد بود.

در عین حال ممکن است برخی از افراد راه‌های بسیار پرخطر و غیر مطمئنی را برای مهاجرت به انگلیس از طریق پناهندگی انتخاب کنند. در این صورت بر جان و مال خود ریسک خواهند نمود. ما در موسسه رامش بهترین وکلای مهاجرتی را داریم که با تخصص خود بهترین روش مهاجرت به انگلیس را بر اساس شرایط و نیازها و خواسته‌های شما به شما پیشنهاد خواهند داد.

موسسه رامش یک تیم مهاجرتی مطمئن و در راستای اهداف شما است.

keyboard_arrow_up