ویزای همراه تحصیلی در انگلستان 2024

ویزای همراه تحصیلی انگلستان

موضوع ویزای همراه تحصیلی در انگلستان برای که افرادی که قصد همراهی دانشجویان بین‌المللی را دارند باید به صورت ویژه‌ای مورد توجه قرار بگیرد و با شرایط و مقررات آشنا شوند. در سال 2024، قوانین مربوط به صدور ویزای همراه تحصیلی در انگلستان ممکن است تغییراتی را تجربه کند، اما اصول کلی و مراحل اخذ این نوع ویزا عموماً ثابت باقی می‌مانند. در این مقاله به بررسی این نوع ویزا و روند دریافت آن جهت مهاجرت به انگلستان می‌پردازیم.

آشنایی با ویزای همراه انگلستان

ویزای همراه انگلستان به افرادی اعطا می‌شود که همسر یا فرزندان کمتر از 18 سال یک دانشجوی بین‌المللی هستند و قصد دارند در طول دوره تحصیلی به‌صورت همراه با وی در انگلستان اقامت نمایند. برای اینکه واجد شرایط صدور ویزای همراه تحصیلی انگلستان باشید، دانشجو باید دارای ویزای معتبر تحصیلی انگلستان (مثل ویزای دانشجویی Tier 4 یا Student Route visa) باشد. همچنین دوره تحصیلی دانشجو باید بیش از 6 ماه باشد.

 مدارک مورد نیاز ویزای همراه انگلستان

برای شروع فرآیند درخواست ویزای همراه تحصیلی انگلستان باید مدارک زیر را آماده کنید.

  1. پاسپورت معتبر: کپی از پاسپورت همراه که باید حداقل تا 6 ماه پس از تاریخ برنامه‌ریزی شده برای ورود به انگلستان اعتبار داشته باشد.
  2. سند ازدواج یا شراکت زندگی مدنی: ارائه مدارکی که رابطه طولانی‌مدت یا قانونی با دانشجو را اثبات کند.
  3. گواهی وضعیت مالی: اسنادی که نشان دهند همراه می‌تواند بدون نیاز به کمک‌‌های مالی عمومی از زندگی در انگلستان حمایت کند.
  4. شواهد مبنی بر محل اقامت در انگلستان: مانند قرارداد اجاره‌نامه یا نامه‌ای از دانشجو که نشان‌دهنده داشتن محل اقامت مناسب وی است.
  5. گواهی سلامت

مراحل تکمیل درخواست ویزای همراه انگلیس

پس از جمع‌آوری همه مدارک لازم، فرآیند درخواست ویزا به صورت زیر است:

  1. تکمیل فرم درخواست ویزا
  2. پرداخت هزینه درخواست
  3. تعیین وقت سفارت
  4. شرکت در مصاحبه
  5. انتظار برای تصمیم‌گیری اداره مهاجرت

مدت زمان و اعتبار ویزای همراه انگلستان

مدت زمان ویزای همراه معمولاً متناسب با مدت زمان ویزای تحصیلی دانشجوی اصلی صادر می‌شود. اگر دانشجو در یک دوره تحصیلی 12 ماه یا کمتر شرکت کند، ممکن است ویزای همراه برای مدت مشابهی صادر شود. برای دوره‌های بیشتر از 12 ماه، ویزای همراه می‌تواند تا پایان دوره تحصیلی اعتبار داشته باشد. علاوه بر این، در برخی موارد، همراهان ممکن است بتوانند پس از پایان دوره تحصیلی برای تمدید ویزای خود به منظور ادامه زندگی در انگلستان درخواست دهند، البته این بستگی به شرایط خاصی دارد که باید از طریق سازمان‌های مربوطه و با مشورت حقوقی بررسی شود.

نکات مهم اخذ ویزای همراه انگلستان

از آنجایی که ویزای همراه تحصیلی انگلستان اغلب برای طولانی مدت صادر می‌شود، ارزیابی دقیق شرایط و مقررات قبل از اقدام برای دریافت ویزا مهم است. متقاضیان باید نه تنها تمکن مالی خود را اثبات کنند بلکه باید تعهدی به منظور ترک انگلستان در پایان ویزای دانشجویی همراه خود بدهند. متقاضی باید به مقامات مهاجرتی تعهد بدهد برای اهداف توریستی یا موقتی وارد  انگلستان نمی‌شوند.

یکی دیگر از موارد حائز اهمیت، سطح زبان انگلیسی متقاضیان است. برخی از متقاضیان ممکن است نیاز به ارائه مدرک معتبر IELTS داشته باشند تا نشان دهند که می‌توانند به طور مؤثری با جامعه اطراف خود در انگلستان ارتباط برقرار کنند.

اهمیت بیمه پزشکی در انگلستان

علاوه بر موارد گفته شده، همراهان باید این آگاهی را داشته باشند که بیمه پزشکی غیر از NHS (سرویس بهداشت ملی)، ممکن است برای پوشش هزینه‌های پزشکی شما و خانواده‌تان در طول اقامت در انگلستان نیاز باشد.

نشان دادن تمکن مالی برای ویزای همراه

ویزای همراه تحصیلی تحت شرایط خاصی صادر می‌شود. یکی از این شرایط مهم اثبات تمکن مالی برای پشتیبانی از اقامت همراه در انگلستان است. شما بعنوان همراه باید ثابت کنید که بدون نیاز به کار یا بهره‌گیری از منابع عمومی می‌توانید براحتی به زندگی خود ادامه دهید و از پس هزینه‌های آن بربیایید. البته در نظر داشته باشید که ویزای همراه انگلستان به همراهان اجازه می‌دهد که در طول اقامت در انگلستان کار کنند و شغلی را داشته باشند، مشروط بر اینکه دانشجوی اصلی، دوره‌ای را میگذراند حداقل یک سال به طول بیانجامد.

تحصیل فرزندان همراه

به این نکته توجه کنید که همراهانی که تحت ویزای همراه برای تحصیل کودکان به انگلستان مهاجرت می‌کنند، باید در مورد مدارس تحقیق کنند. باید اطمینان حاصل کنند که مدارسی که برای فرزندان خود در نظر گرفته‌اند، مجاز به پذیرش دانش‌آموزان بین‌المللی هستند و برنامه‌های درسی بین‌المللی برای کودکان ارائه می‌دهند که متناسب با نیازهای آموزشی آن‌ها باشد.

زندگی در انگلستان به عنوان همراه دانشجو

همانطور که همراهان دانشجویان بین‌المللی برای زندگی در انگلستان آماده می‌شوند، مسئله فرهنگ و ادغام اجتماعی به یک موضوع مهم تبدیل می‌شود. انگلستان کشوری با فرهنگ غنی و تنوع بالای فرهنگی است، از شهرهای پرزرق و برق مانند لندن تا دهکده‌ها و مناطقی با طبیعت زیبا و تاریخی. همراهان باید به این نکته توجه کنند که انگلیسی، زبان اصلی این کشور است و داشتن مهارت در زبان انگلیسی به تعامل و فعالیت‌های اجتماعی آنان کمک شایانی می‌کند.

تأثیرات ویزای همراه بر خانواده‌ها

ویزای همراه تاثیر عمیقی بر زندگی خانوادگی دارد. از امکان یافتن کار برای همسر گرفته تا چالش‌های مربوط به پیدا کردن یک محیط تحصیلی مناسب برای فرزندان. همه و همه بخشی از تجربه زندگی در انگلستان به حساب می‌آیند. همراهان باید برای مقابله با موانع اجتماعی و ادغام در جامعه جدید آماده باشند. درک سیستم‌های بهداشتی و آموزشی، فشارهای روانی ناشی از جدایی از خانواده و دوستان نیز می‌تواند به عنوان یک چالش ظاهر شود، که باید مورد توجه قرار گیرد.

شرایط کاری همراهان دانشجویان بین‌المللی

داشتن ویزای همراه تحصیلی انگلستان می‌تواند به همسران و برخی همراهان واجد شرایط دانشجویان بین‌المللی اجازه کار دهد. این موضوع به ویزای دانشجویی اصلی و نوع موسسه آموزشی دانشجو بستگی دارد. اگر دانشجو در یک دوره تحصیلی بلند مدت و در سطح تحصیلات پس از دبیرستان یا بالاتر ثبت‌نام کرده باشد، به احتمال زیاد همراهان او می‌توانند اجازه کار پیدا کنند. پیش از شروع به کار، همراهان باید حتماً ویزای خود را بررسی کنند تا از داشتن حق کار کردن مطمئن شوند.

محدودیت‌ها و فرصت‌های شغلی

ویزای همراه ممکن است دارای محدودیت‌هایی باشد. مانند حداکثر تعداد ساعت‌های کاری در هفته یا نوع شغلی که می‌توان در آن فعالیت کرد. به طور معمول، همراهان نمی‌توانند به عنوان پزشک، دندانپزشک، داروساز یا ورزشکار حرفه‌ای کار کنند، مگر اینکه شرایط خاصی را بگذرانند. با این حال، بازار کار انگلستان فرصت‌های متنوعی را ارائه می‌دهد. در نتیجه، همراهان باید نوع ویزای خود را بررسی کنند. سپس با مراجعه به موسسات به کمک کار یا صلاحیت‌های حرفه‌ای و بررسی فرصت‌های شغلی موجود در منطقه خود تصمیم‌گیری کنند.

همچنین، همراهان باید با قوانین کاری انگلستان از جمله حداقل دستمزد ملی و شرایط کار آشنا باشند تا به بهترین شکل از حقوق خود محافظت کنند.

کلام آخر

در نهایت، به این نکته توجه کنید که شرایط و قوانین مهاجرتی مربوط به ویزای همراه تحصیلی انگلستان ممکن است با گذشت زمان و به دلیل سیاست‌های جدید دولتی تغییر کند. از این رو، پیگیری آخرین اطلاعات از منابع رسمی و استفاده از مشاوره‌های حقوقی معتبر، قبل و طی فرآیند درخواست ویزا، برای یک تجربه موفقیت‌آمیز ضروری است.

با توجه به تغییرات مداوم در قوانین مربوط به مهاجرت، به شما عزیزان پیشنهاد می‌کنیم، با وکیل متخصص موسسه حقوقی و مهاجرتی رامش در تماس باشید. اگر در زمینه مهاجرت کاری، مهاجرت تحصیلی، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و یا مهاجرت از طریق ازدواج نیاز به راهنمایی دارید، ما در کنار شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up