مهاجرت دیجیتال مارکترها به انگلستان

مهاجرت دیجیتال مارکترها به انگلستان

دیجیتال مارکتینگ یکی از پرتقاضاترین شغل‌های امروزه است که بازاریابی و کار با فعالیت‌های آنلاین است و نقش مهمی در توسعه و رشد کسب‌وکارها دارد. کار برای مارکترها در دنیای دیجیتال تغییر کرده است. بسیاری از شغل‌ها به تبلیغات و مارکتینگ و دنیای دیجیتال روی آورده و این موضوع بستر رشد بازاریابی دیجیتال را فراهم کرده است. در کشور انگلستان فرصت‌های شغلی فراوانی ارائه می‌شود و مکانی برای رشد و پیشرفت است. مهاجرت برای دیجیتال مارکترها اخیراً از کشورهای جهان سوم به اروپا و امریکا پیشرفت چشمگیری داشته است. این رشته بین جوانان برای یادگیری طرف‌دار زیادی پیدا کرده است که صدالبته اهمیت زیادی در زندگی روزمره و دنیای شغلی هر کسی دارد که همین موضوع باعث می‌شود مهاجرت دیجیتال مارکترها رشد چشم داشته باشد. مهاجرت دیجیتال مارکترها به انگلیس یک ماجراجویی هیجان‌انگیز است که می‌تواند در زندگی حرفه‌ای شما تأثیر چشمگیری داشته باشد. در این کشور فرصت‌های زیادی برای یادگیری، رشد حرفه‌ای وجود دارد.

کار و آموزش در دیجیتال مارکتینگ

یکی از اصلی‌ترین سؤال‌هایی که برای دیجیتال مارکترها پیش خواهد آمد شرایط ادامه تحصیل در انگلیس است. تحصیل در انگلیس به شما این امکان را می‌دهد تا با محیط‌های بین‌المللی آشنا بشوید. انگلیس دارای دانشگاه‌هایی با رنکینگ بالا در سطح جهانی است که دانشگاه‌های دولتی با هزینه‌های سالانه حداکثر ۲۸ هزار پوند بوده و دانشگاهای خصوصی با بورسیه های کامل که اکثرا برای مقاطع ارشد است، در دسترس هستند. بورسیه ی چونینگ انگلیس بورسیه ای مخصوص دانشجوهای دیجیتال مارکتینگ است. ازادی عمل و پروژه محور بودن دانشگاه های انگلیس باعث میشود تا دانشجویان سراسر دنیا ترغیب شوند برای ادامه تحصیل در این کشور اقدام کنند همچنین این بستر دیجیتال مارکترها را در راه حرفه ای خود یاری میکند.در ادامه به بررسی چند نمونه از این فرصت‌ها خواهیم پرداخت چرا که تحصیل در این زمینه برای دیجیتال مارکترها مزایایی دارد همانند دسترسی به ابزارهای پیشرفته،تجربه در یک بازار بین المللی و دریافت اموزش های تخصصی دیجیتال مارکتینگ.

دانشگاه‌های معتبر انگلیس در دیجیتال مارکتینگ

دانشگاه بث

این دانشگاه رشته دیجیتال مارکتینگ را در دوره ارشد ارائه می‌کند که مهارت‌های بیشتری به شما می‌افزاید. شهریه این دوره ارشد سالانه ۱۷ تا ۲۵ هزار پوند است.این دانشگاه ۱۶۹مین دانشگاه برتر اروپا است و همچنین رتبه ۱۳۰جهان را در مدیریت بازرگانی دارد.

دانشگاه لندن

 در این دانشگاه تحلیل‌های اساسی و استراتژیک را در کنار گذراندن دوره خود یاد می‌گیرید که شهریه این دانشگاه سالانه ۱۵تا ۲۷ هزار پوند است. دانشگاه لندن در سال ۲۰۱۶ دربخش مدیریت میان دانشگاه‌های انگلستان رتبه یک را کسب کرد.

 دانشگاه اگزتر

یکی از دانشگاه‌های مطرح حوزه دیجیتال مارکتینگ، اگزتر است که شهریه آن سالانه ۱۷ تا ۲۴ هزار پوند است. دانشگاه اگزتر رتبه ۱۵۳، و در کشور انگلیس رتبه‌ای بین ۹ تا ۱۵ را دارد.

مهاجرت کاری دیجیتال مارکترها

خوشبختانه شرایط مهاجرت کاری برای دیجیتال مارکترها، بیشتر از گذشته فراهم شده است. امروزه امکان مهاجرت دیجیتال‌مارکتر‌ها از طریق ویزای فرصت شغلی یا جاب‌آفر محیا گشته است. شما می‌توانید برای آشنایی با نحوه اقدام این ویزا به صفحه بررسی فرصت‌های شغلی انگلستان مراجعه کنید. در خصوص شرایط موردنیاز برای اخذ ویزای جاب آفر شما باید گواهینامه‌های لازم در زمینه دیجیتال مارکتینگ را داشته باشید. همچنین داشتن سابقه کاری مرتبط، داشتن معرفی‌نامه شرکت‌ها یا افراد مطرح در این زمینه می‌تواند مسیر اخذ فرصت شغلی شما را هموار کند.

تخصص‌های رشته دیجیتال مارکتینگ

شغل‌هایی که در این رشته وجود دارند و شما می‌توانید آنها را انتخاب کنید شامل تخصص‌هایی مثل: بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، وب‌سایت، تبلیغات آنلاین، وبلاگ‌نویسی، کپی‌رایتینگ، مدیریت کمپین‌های دیجیتال و…. بوده که برای آشنایی با آن‌ها می‌توانید از متخصصان این حوزه کمک بگیرید. نکته مهم در خصوص زمینه‌های کاری دیجیتال مارکتینگ یادگیری تمامی حوزه‌ها و عمیق‌شدن در یک حوزه است. به این معنا که شما باید با کلیات دیجیتال مارکتینگ آشنا باشید و بتوانید یک تخصص را با تسلط کامل کار کنید. همچنین برای بازیگران این عرصه شغلی ضروری است که بتوانند به طور مداوم دانش خود را به‌روز کرده و یادگیری را اولویت اول در ارتقای شغلی خود قرار دهند.

ویژگی‌های حائز اهمیت برای دیجیتال مارکتر

برخی ویژگی‌ها به مهاجرت دیجیتال مارکترها کمک می‌کنند که اخذ فرصت شغلی یا فرصت تحصیلی در مقاطع تکمیلی راحت‌تر صورت پذیرد. ویژگی‌هایی که برای مهاجرت دیجیتال مارکترها حائز اهمیت است شامل مجموعه‌ای از مهارت‌ها در این حوزه است که عبارت‌اند از:

  • مدرک زبان: داشتن مدرک زبان برای مهاجرت از الزامات است
  • مهارت‌های مدیریتی: مارکتینگ یکی از گرایش‌های مدیریت بوده بنابراین عجیب نیست اگر در مسیر اخذ فرصت شغلی یا تحصیلی از شما در خصوص مهارت‌های مدیریتی‌تان سوال شود.
  • مهارت های ارتباطی: توانایی ارتباط برقرار کردن با همکاران و به ویژه مشتریان که برای موفقیت ضروری است.
  • بهینه سازی محتوا: هر بازاریاب دیجیتال باید توانایی نگارش، ویرایش و بازنویسی محتوا را داشته باشد
  • تحلیل داده ها: تحلیل داده‌ها یکی از مهم‌ترین رکن‌های این صنعت است
  • داشتن تجربه ی کاری مرتبط
  • آشنایی با مفاهیم دیجیتال : هیچ دیجیتال مارکتری بدون دانش فنی کامپیوتر، نمی‌تواند در خصوص حرفه‌ای بودن ادعایی کند

هزینه‌های زندگی در انگلستان

هزینه‌ها برای مهاجرت دیجیتال مارکتینگ می‌تواند بسیار متغیر باشد. مهم‌ترین هزینه‌ها برای یک مهاجر خوراک و خرید مواد غذایی و حمل‌ونقل و بیمه بهداشتی و محل زندگی است که هزینه‌ها حدوداً ماهی ۱۵۰۰  پوند برای مسکن هر نفر است و اگر دانشجو باشید دانشگاه های انگلیس بورسیه هایی به دانشجویان ارائه میدهد که هزینه ها را بخشی یا به صورت کامل پوشش میدهد .

شرایط کار در حین تحصیل

در انگلیس دانشجویان بین‌المللی می‌توانند در حین تحصیل کار کنند. اجازه کار به‌صورت پاره‌وقت باعث می‌شود دانشجویان بتوانند نیازهای بیشتری را از خود برطرف کنند. دانشجویان اجازه دارند به‌صورت پاره‌وقت در کنار تحصیل خود کار کنند که به‌مرورزمان برای آنها سابقه کاری هم محسوب می‌شود. در طول هفته مجاز به کار ساعاتی مشخص هستند. بعد از اتمام درس فرصت ۱ساله داده می‌شود تا کار پیدا کنند درآمد دیجیتال مارکتینگ سالانه بین ۳۰ تا ۷۰ هزار پوند است که سابقه کار شما رزومه خوبی برایتان می‌شود. بهتر است قبل از هر اقدامی در خصوص آن تحقیقات و بررسی‌های کافی صورت پذیرد. شما می‌توانید برای آشنایی بیشتر مقاله ما در خصوص دوره کارشناسی ارشد در انگلستان را مطالعه کنید.

سخن پایانی

باتوجه‌به پیشرفت این شغل در بازار جهانی جزو پردرآمدترین شغل‌ها به‌حساب می‌آید. مهاجرت کاری و تحصیلی هر دو می‌توانند بسته به سابقه تحصیلی یا کاری شما، نتایج متفاوتی را رقم بزنند پس بهتر است پیش از هر اقدامی ابتدا با کارشناسان مهاجرتی مشورت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up