مهاجرت به انگلستان با مدرک فنی و حرفه‌ ای

مهاجرت آسان با مدرک فنی حرفه به انگلیس با رامش

افراد زیادی دارای مهارت‌های فنی هستند، اما افراد حرفه‌ای در این بین همیشه به دنبال پیشرفت هستند. مسلما مهاجرت با مهارت‌های کاربردی برای افراد ماهر، بسیار مفید است. انگلستان به دلیل نیاز به نیروی کار، افراد متخصص زیادی را از سرتاسر جهان به کار در این کشور دعوت می‌کند. از همین رو مهاجرت به انگلستان با مدرک فنی و حرفه ای برای افراد دارای مهارت، بسیار آسان است و در جهت کاریابی بسیار تاثیرگذار واقع می‌شود. شرایط مهاجرت به انگلستان از طریق کار را بدانید و با قوانین آن آشنا شوید.

هدف انگلستان از اعطا ویزا

ویزای افراد دارای مدرک فنی که به کارگر ماهر معروف است، برای جذب نیروهای با تجربه فنی در نظر گرفته می‌شود. Skilled Worker را می‌توان یکی از آسان‌ترین راه‌های ورود به انگلستان نیز دانست.

اگر قصد مهاجرت به انگلستان با این ویزا را دارید،در این ویزا شما باید ثابت کنید که دارای مهارت‌ها فنی هستید. شاید برای شما سوال باشد که چگونه باید توانایی‌هایتان را به نمایش بگذارید، که در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد.

چرا انگلیس؟

 • کشور انگلستان رتبه هفتم اقتصاد جهان را داراست.
 • در بین سه کشور پیشرفته حوزه آموزش قرار دارد.
 • در میان 7 کشور صنعتی جای گرفته است.
 • رفاه خوب و زندگی با عدالت مردم.

تمامی این موارد شما را برای پیشرفت و تجربه زندگی بهتر، به این کشور روانه می‌کند.

مهاجرت به انگلستان با مدرک فنی و حرفه ای1

دریافت ویزای کار با مدرک فنی حرفه‌ای در انگلستان

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که ویزای کار را چگونه بگیریم؟ برای دریافت این ویزا باید چند مرحله را پشت سر بگذارید تا ویزای 5 ساله کار به شما اهدا شود. مراحل دریافت ویزای انگلستان به شرط زیر است.

1. ابتدا باید کار پیدا کنید یا از شما دعوت به کار شود.

برای پیدا کردن کار، چندین راه وجود دارد، در صورت داشتن فردی آشنا در انگلستان، او می‌تواند برای شما یک شغل با توجه به حرفه‌تان برای شما دست و پا کند. در روشی دیگر، باید در سایت‌های کاریابی کشور انگلستان مشغول به جستجو شوید و با کارفرما صحبت کنید و برای مصاحبه حضوری به انگلستان سفر کنید. این روش بسیار هزینه بردار است و راه حل جالبی محسوب نمی‌شود.

در آخر شما می‌توانید با یک وکیل مهاجرتی صحبت کنید، وکیل مهاجرتی موسسه رامش با چالش‌های راه آسناست و برای شما بهترین فرصت شغلی را فراهم می‌کند. این روش به job seeker نیز معروف است. به طور کلی جستجوی کار منجر به دریافت گواهی CoS می‌شود. این گواهی، شرط اول دریافت ویزای کار در انگلستان است.

مهاجرت به انگلستان با تیم رامش، برای شما بسیار مفید واقع می‌شود و بهترین تجربه مهاجرت آسان به انگلستان برای شما تداعی خواهد شد.

2. تاثیر زبان انگلیسی در مهاجرت با مدرک فنی

زبان انگلیسی یکی از معیارهای مهم در گرفتن ویزای کاری است. حداقل نمره باید 4.5 باشد، که این نمره مربوط به مدرک آیلتس است.

3. سطح مهارت در کار

این ویزا به افرادی که دارای توانایی بالا در حرفه و کار هستند اعطا می‌شود. پس در نظر داشته باشید که باید حرفه‌ای عمل کنید و در صورت نداشتن تخصص، به این کشور مهاجرت نکنید، چرا که شما ضرر خواهید کرد.

4. تمکن مالی

این مورد قدرت مالی شما را به انگلستان نشان می‌دهد که برای اثبات آن باید چیزی در حدود 1300 پوند را به مدت 30 روز در حسابی به نام خودتان، ذخیره‌سازی کنید.

5. داشتن بیمه و رزومه معتبر

بیمه در مهاجرت نقش کلیدی برای شما دارد، چرا که نشان دهنده سابقه کار شما به عنوان یک متخصص است. رزومه کاری نیز در این امر بسیار حیاتی است، چرا که نمونه کار و سابقه کارهای موفق را نشان می‌دهد. بهتر است تا جای ممکن بهترین رزومه را جمع‌آوری کرده و در کنار آن، سوابق بیمه را هم ارائه دهید.

هزینه‌های دریافت ویزا با مدرک فنی و حرفه ای در انگلستان

برای هر فرد این هزینه تفاوت خواهد داشت که علل آن در موارد زیر است.

 • توانایی ارتباط در زبان انگلیسی
 • اگر سطح حرفه‌ای در عملکرد کار نشان دهید، این هزینه کمتر نیز خواهد شد و همین موضوع در جهت عکس نیز صدق می‌کند.

در سال 2023 این هزینه چیزی در حدود 610 و 1410 پوند برآورد شده است که عوامل بالا در میزان این هزینه تاثیرگذار بود.

مهاجرت با مدرک فنی و حرفه ای به انگلستان2

معتبرترین مدرک‌ فنی حرفه‌ای برای مهاجرت به انگلستان

مدرک‌های فنی حرفه‌ای دارای اعتبار هستند، اما معیارهای ذکر شده، تاثیر بسیار زیادی را در گرفتن ویزای کار برای شما به همراه دارد. چیزی که برای شما در دریافت ویزای کاری با مدرک فنی، بسیار مهم است، داشتن سابقه کار و توانایی در حل مسئله کاری است.

مدرک کامپیوتر

تعمیرکاران حرفه‌ای کامپیوتر و لپتاپ‌ها می‌توانند از این فرصت به خوبی بهره‌مند شوند، چرا که کامپیوتر در تمام جهان یک حوزه غیر قابل توقف است. رشته‌های IT و کدنویسی را هم باید قسمتی از کامپیوتر دانست، با توجه به پیشرفته بودن کشور انگلستان در حوزه تجهیزات دیجیتال و الکترونیکی شدن صنایع، انگلستان نیازمند به متخصصین حوزه IT است.

مدرک برق و الکترونیک

برق و الکترونیک برای انگلستان اهمیت زیادی را دارد، چرا که صنایع این کشور، بسیار گسترده است و برای تاسیسات این کشور، نیاز مبرم به متخصصان برق صنعتی و شهری را ایجاب می‌کند. با مدرک برق، شما استخدام در شرکت‌های خصوصی می‌شوید.

مدرک مکانیکی

انگلیس یکی از قطب‌های مهم تولید خودرو در سطح بین‌الملل است، این خودروسازی‌ها نیاز به نوآوری و پیشرفت را دارند. این موضوع باعث می‌شود تا متخصصین و اهالی اهل فن خودرو را خواستار شوند و کادری با تجربه برای پیشرفت بسازند.

مدرک تاسیسات

تاسیسات را می‌توان به موردهای زیادی نسبت داد که به شرح موارد زیر است.

 • MDF کار

این شغل در انگلستان بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد، چرا که توانایی ساخت مصنوعات چوبی و انواع کابینت را در کارنامه خود دارند. در این کشور داشتن کارگاه شخصی، کاملا مجاز است و به راحتی می‌توانید کار خودتان را در این کشور داشته باشید.

 • لوله کش

لوله کشی آب و گاز نیز بسیار مورد استقبال قرار خواهد گرفت، چرا که باید توانایی پاسخگویی برای صنایع قدرتمند انگلیس را داشته باشند.

 • جوشکاری

جوشکاری در تاسیسات یک نقش بسیار مهم را داراست و در تمام صنایع، این فن کارآمد است.

مزایای مهاجرت به انگلستان با مدرک فنی و حرفه ای

انگلیس یکی از کشورهایی است که به نیروی کار ماهر و متخصص نیاز دارد. با داشتن مدرک فنی و حرفه ای می‌توانید شانس خود را برای مهاجرت به این کشور و بهره‌مندی از مزایای آن افزایش دهید. مهاجرت به انگلستان با مدرک فنی و حرفه ای مزایای زیادی دارد که در ادامه به برخی از آنها اشاره می‌کنیم.

 • امکان اقامت دائم در انگلستان: با داشتن ویزای کار در انگلستان، می‌توانید پس از 5 سال کار و زندگی در این کشور، برای اقامت دائم اقدام کنید.
 • دسترسی به فرصت‌های شغلی و درآمد بالا: انگلستان یکی از کشورهای پیشرفته جهان با اقتصاد پویا و فرصت‌های شغلی فراوان است. با داشتن مدرک فنی و حرفه ای، می‌توانید در مشاغل مورد علاقه خود مشغول به کار شوید و درآمد مناسبی کسب کنید.
 • فرصت تحصیل و پیشرفت تحصیلی: در انگلستان، دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی معتبری وجود دارد که به دانشجویان بین‌المللی امکان تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی را می‌دهند. با داشتن مدرک فنی و حرفه ای، می‌توانید از این فرصت‌ها برای ادامه تحصیل و پیشرفت تحصیلی خود استفاده کنید.
 • تجربه زندگی در یک کشور پیشرفته: انگلستان یکی از کشورهای پیشرفته جهان با فرهنگ غنی و مردمی خونگرم است. مهاجرت به این کشور، فرصتی برای تجربه زندگی در یک کشور پیشرفته و بهره‌مندی از امکانات و خدمات رفاهی انگلستان است.

کلام آخر

دریافتید که مشاغل فنی چه اهمیت بالایی را در انگلستان دارند. کشورهای پیشرفته در مسیر تکنولوژی، با هم در رقابت هستند و برای این رقابت، به تخصص شما نیاز دارند. در نتیجه انگلستان را جایی برای پیشرفت در زندگی ببینید و با مهاجرت به این کشور زندگی بهتر را تجربه کنید. مهاجرت به انگلستان با تیم رامش، بهترین و آسان‌ترین تجربه مهاجرت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up