11شهر مهم ورزشی انگلستان

شهرهای ورزشی انگلستان با رامش

ورزش در انگلستان قرن ها قدمت دارد. رومی ها اولین کسانی بودند که فوتبال را به انگلستان معرفی کردند، و این ورزش در طول قرون وسطی در بین مردم عادی محبوب شد. نورمن ها راگبی را به انگلستان معرفی کردند، و این ورزش نیز در طول قرون متمادی محبوبیت پیدا کرد. کریکت در قرن هفدهم در انگلستان توسعه یافت و به سرعت به یکی از محبوب ترین ورزش ها در کشور تبدیل شد

ورزش در انگلستان

تاثیر بریتانیا بر روی ورزش به خوبی حس می‌شود، چرا که می‌توان انگلستان را مادر بزرگترین ورزش دنیا، یعنی فوتبال تفسیر کرد. این کشور در سال 2023، قوی‌ترین فوتبال باشگاهی را در کارنامه خود به ثبت رسانده است. انگلستان را می‌توان به 10 قسمت مهم ورزشی تقسیم کرد. اما معرفی این شهرها را از جنوب انگلستان آغاز می‌کنیم، چرا که لندن در جنوب این کشور واقع شده است. به جز ورزش فوتبال، می‌توان به ورزش‌های اشرافی مانند اسب سواری، تنیس و فرمول یک اشاره کنیم.

شهرهای مهم ورزشی انگلستان

1. لندن

 • فوتبال

لندن را می‌توان جزو چند کلان شهر بزرگ دنیا دانست، علاوه بر این، مردم انگلستان بسیار مردم ورزش دوستی هستند. همین امر باعث ساخته شدن بهترین ورزشگاه‌ها در این شهر شده است. استادیوم ومبلی یکی از قدیمی‌ترین مکان‌های ورزشی در انگلستان است، این استادیوم به تازگی دستخوش نوسازی شده است و جمعیتی بالغ بر 90.000 نفر بیننده را در خود جای می‌دهد.

 • راگبی

علاوه بر فوتبال، می‌توان به ورزش مهم راگبی نیز اشاره کرد، شهر لندن دارای 80.000 نفر جمعیت است و رویدادهای خانگی مهم این ورزش در ورزشگاه تویکنهام اجرا می‌شود.

 • تنیس

محال است که شما نام تنیس ویمبلدون را نشنیده باشید! مجموعه ورزشگاه تنیس ویمبلدون از سال 1877 به رسمیت شناخته شده است. معتبرترین بازی‌های تنیس یعنی گرند اسلم‌ها، در شهر لندن ورزشگاه ویمبلدون برگزار می‌شود. این ورزشگاه با دارا بودن زمین چمنی، سرسخت‌ترین ورزشکاران را نیز به چالش می‌کشد. این ورزشگاه علاوه بر تنیس بازهای حرفه‌ای، میزبان مشاهیر و هنرمندان زیادی به عنوان تماشاچی نیز هست.

شهرهای مهم ورزشی انگلستان 1

2. لیورپول

مردم این شهر بسیار به ورزش اهمیت می‌دهند و علاقه زیادی به فوتبال دارند .

 • فوتبال

این شهر دو باشگاه بسیار مهم را در خود جای داده است، که می‌توان به باشگاه‌های لیورپول و اورتون اشاره کرد. اما این شهر برای هر باشگاه استادیوم‌هایی مجزا را دارد که لیورپول دارای ورزشگاه تخصصی آنفیلد است و اورتون دارای ورزشگاه گودیسون پارک، که ورزشکاران بسیار مشهوری در لباس‌های قرمز و آبی رنگ این باشگاه‌ها پا به توپ زدند.

 • ورزش‌های دیگر

این شهر در زمینه‌های بسکتبال، کریکت و اسب دوانی بسیار پویا عمل می‌کند و اهمیت زیادی را به این ورزش‌ها می‌دهند.

3. چلتنهام

این شهر در برگزاری مسابقات اسب سواری از مدعیان محسوب می‌شود، همین دلیل باعث شده تا توریست‌های زیادی به این شهر برای دیدن این مسابقات سفر کنند. تپه‌های costwold در کنار پیست مسابقه برای همه خیره کننده و جذاب است. این شهر جمعیت چندان زیادی را دارا نمی‌باشد، اما در زمان مسابقات اسب سواری، این شهر ساکت و آرام، به مکانی شلوغ برای تفریح و سیاحت ایرلندی‌ها می‌شود.

4. ولز

کاردیف پایتخت ولز، معروف‌ترین شهر برای راگبی است. در این شهر استادیوم میلنیوم خودنمایی می‌کند. این ورزشگاه در سال 1999 تاسیس شد و ظرفیتی بالغ بر 70.000 نفر را برای تماشای بازی‌های راگبی پذیرا است. این ورزشگاه، نماد شهر کاردیف است و جام‌های اف ای نیز از سال 2001 تا 2007 در این شهر برگزار شده است.

5. ناتینگهام

 • فوتبال

این شهر دارای باشگاه‌های کریکت و هاکی روی یخ است است. اما علاقه مردم این شهر به سمت فوتبال است. این شهر را می‌توان از کوچک‌ترین شهرهای انگلستان بر شمرد اما با وجود کوچک بودن این شهر، دو باشگاه فوتبال در این شهر وجود دارد. که می‌توان به باشگاه‌های کانتی و ناتینگهام فارست اشاره کرد. باید بدانید که ناتینگهام فارست تا به الان 2 بار موفق به کسب قهرمانی در لیگ فوتبال انگلستان شود.

 • ورزش‌های آبی

مرکز ملی ورزش‌های آبی انگلستان در این شهر واقع شده است. چرا که در این شهر تپه‌ها و رودخانه‌های مصنوعی ساخته شده است تا قایق‌رانان خودشان را به چالش بکشانند.

6. شفیلد

شفیلد دارای دو ورزش پرطرفدار است که عناوین قهرمانی را نیز در کارنامه خود به همراه دارد.

 • اسنوکر

مسابقات جهانی اسنوکر هر ساله در بهار برگزار می‌شود و برای این کشور بسیار مهم واقع می‌شود.

 • فوتبال

این شهر دارای دو باشگاه مهم فوتبال است که می‌توان به باشگاه‌های شفیلد یونایتد و شفیلد ونزدی اشاره کرد.

7. لیدز یورکشایر

در این شهر، کریکت را نوعی سبک زندگی می‌دانند. لیدز میزبان تیم ملی کریکت انگلستان است. ورزشگاه Headingley، یکی از بزرگترین ورزشگاه های کریکت در جهان، در این شهر واقع شده است. Headingley میزبان مسابقات کریکت بین المللی زیادی است، از جمله مسابقات Ashes، که یکی از مهم ترین مسابقات کریکت در جهان است.

در این شهر راگبی نیز مورد پسند است، اما در کنار این دو مورد، باشگاه فوتبال لیدز نیز خودنمایی می‌کند. اما فوتبال در این شهر موفقیت چندانی را در کنار این دو ورزش دیگر ندارد.

8. منچستر

کمتر کسی است که نام منچستر را از طریق ورزش نشنیده باشد، اما به جز فوتبال این شهر دارای ورزش‌های دیگری نیز است.

 • فوتبال

این شهر هوادارنی در سطح جهانی دارد، چرا که تیم پر افتخار منچستر یونایتد در اینجا واقع شده است. منچستر حریف قدر دیگری را هم دارا است، منچستر سیتی رقیب دیرینه درون خانه منچستر یونایتد است. این دو باشگاه، یک ورزشگاه مشترک را دارا هستند. تیم دیگر باشگاهی نیز در این شهر به نام منچستر ولودروم وجود دارد.

 • ورزش‌های پر رونق دیگر در این شهر

این شهر را می‌توان یکی از بهترین مناطق برای دوچرخه سواری دانست، همچنین این شهر به شهرهای راگبی دوست نیز فاصله کوتاهی دارد.

9. پرستون

این شهر را قبله فوتبال باشگاهی می‌دانند.  دیپ دیل قدیمی‌ترین باشگاه و ورزشگاه فوتبال بر روی زمین است. این باشگاه در سال 1880 ایجاد شده است و در حال حاضر نیز مکانی برای راه‌اندازی موزه ملی شناخته شده است. برای طرفداران فوتبال، این مکان یکی از بهترین نقاط گردشگری محسوب می‌شود. این شهر در بین راه‌های تجاری و مواصلاتی قرار گرفته که همین جهت روند دیدن از این شهر را آسان‌تر می‌کند.

10. گلاسکو

در این شهر می‌توان به به دو ورزش پرطرفدار گلف و فوتبال اشاره کرد.

این شهر دارای باشگاه فوتبال سلتیک است، که رقیب همشهری را نیز داراست و می‌توان به باشگاه رنجرز اشاره کرد. این دو تیم را می‌توان پر افتخارترین تیم‌های اسکاتلند دانست.

11.براکلی

کشور انگلستان، بزرگترین کشور در زمینه تولید خودروهای مسابقه‌ای یعنی فرمول یک است. فرمول یک از سال 2000 حدود 90 درصد کارخانه‌های تولیدی به این کشور نقل مکان کردند. براکلی را می‌توان یکی از مهم‌ترین شهرهای ورزشی در انگلستان دانست، به علاوه با وجود این کارخانه‌ها، براکلی را می‌توان یک شهر صنعتی نیز دانست.

شهرهای مهم ورزشی انگلستان2
کلام آخر

ورزش نقش مهمی در فرهنگ انگلستان ایفا می‌کند. بسیاری از مردم انگلستان از ورزش به عنوان راهی برای سرگرمی، رقابت و اجتماعی شدن استفاده می‌کنند. فوتبال به ویژه در انگلستان محبوب است و بسیاری از مردم انگلستان از تیم های محلی خود حمایت می‌کنند.

همچنین در انگلستان مکان‌های ورزشی بسیار زیادی وجود دارد، که برای اشاره به این نقاط، یک مقاله کافی نیست. زیاد بودن مکان‌های ورزشی و وجود مشاهیر ورزشی کشور انگلستان، از رفاه و سلامت یک جامعه خبر می‌دهد. دولت انگلستان برای آینده ورزشی این کشور، به رونق باشگاه‌ها و برنامه‌های ورزشی جوانان بسیار اهمیت می‌دهد.

اگر شما علاقه‌مند به ورزش و مهاجرت به انگلستان هستید، می‌توانید مقالات تهیه شده توسط تیم رامش در این سایت را مطالعه کنید. سپس در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت آسان به انگلستان از روش‌های مختلف با مشاوران موسسه حقوقی و مهاجرتی رامش در تماس باشید. ما بعنوان بهترین موسسه مهاجرتی به انگلیس، چه برای مهاجرت ورزشی از طریق مهاجرت کاری به انگلستان و چه برای تحصیل در رشته‌های مختلف ورزشی از طریق مهاجرت تحصیلی به انگلستان راهنمای مطمئن شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up