برترین مدارک زبان برای مهاجرت به انگلستان

برترین مدارک زبان

یک مهاجرت موفق به علل زیادی بستگی دارد که می‌تواند شامل مدرک زبان، اخذ ویزا، داشتن اطلاعات از کشور مقصد و چند مورد دیگر باشد. اما در مرحله اول، داشتن یک مدرک معتبر در این موارد بسیار ارجح است، چرا که موارد بسیار زیادی از مهاجرت‌های ناموفق به ضعیف بودن ارتباط باز می‌گردد. حال که اهمیت توانایی برقراری ارتباط با افراد جدید یک جامعه برای شما روشن شد، بهتر است در مورد معتبرترین مدارک زبان و هزینه‌های دست‌یابی به این مدارک را بهتر بدانید.

7 مورد از معتبرترین مدارک زبان

مدارک زبان زیادی در سطح جهان وجود دارد، در اینجا 7 مورد از این گواهی‌های معتبر زبان انگلیسی برای شما آورده شده است. این 7 مدرک برای مهاجرت می‌تواند بسیار برای شما مفید باشد، چرا که براساس جدیدترین شیوه‌های روز، آزمون گرفته می‌شود و بهترین نتیجه را به شما می‌دهد.

 1. IELTS
 2. TOFEL
 3. PTE
 4. CPE
 5. TOEIC
 6. DOLINGO
 7. PHE

اعتبار هر مدرک در کشورهای مختلف

اعتبار مدارک زبان در هر کشور، متفاوت است، مثلا در آمریکا و کانادا تافل از اهمیت بیشتری برخوردار است و در انگلیس، از آیلتس استقبال بیشتری می‌شود.

مدرک زبان انگلیسی

مزایا و نحوه قبولی در مدارک زبان مختلف

در اینجا خواهید دانست که کدام مدرک برای شما از اهمیت بیشتری برخوردار است.

1.IELTS

IELTS مخفف کلمه International English Language Testing System است.

آزمون آیلتس یکی از معتبرترین آزمون‌های زبان انگلیسی و مدارک زبان در جهان است که به طور گسترده برای ارزیابی مهارت‌های زبان افراد در مواقع مختلف، از جمله مهاجرت، تحصیل و کاربرد‌های تجاری استفاده می‌شود. این آزمون  در مجموع حدود 2 ساعت و 45 دقیقه زمان می‌برد و در چهار مرحله اجرا می‌شود. مدرک زبان آیلتس در تمام جهان شناخته شده و بسیار معتبر است.

نمره خوب در این آزمون را می‌توان 6 به بالا دانست، البته بسته به نوع مهاجرت تحصیلی یا کاری نمره این آزمون از حساسیت بیشتری برخوردار می‌شود. معمولا در اکثر دانشگاه‌های انگلستان نمره 7 به بالا را می‌پذیرند که در کنار نمره مدرک تحصیلی شما هم ملاک است، اما برای ویزای کار نمره 6 به راحتی کفایت می‌کند.

مزایای قبولی در آزمون آیلتس

 • اخذ ویزا
 • ارتباط آسان
 • پیدا کردن آسان شغل
 • راه ورود به شرکت‌های بزرگ
 • امکان ادامه تحصیل در کشور مقصد

آیلتس برای انگلستان و کشورهای بریتانیای کبیر بسیار معتبر است، از همین رو تمامی افرادی که قصد مهاجرت به انگلستان را دارند، این مدرک را تهیه می‌کنند.

چگونه این مدرک را بگیرم؟

برای اخذ مدرک آیلتس، باید بسیار تلاش کنید، چرا که آزمون آیلتس 220$ دلار هزینه در بر می‌گیرد و در نظر داشته باشید که تنها 2 سال اعتبار دارد.

ساختار آزمون آیلتس

 1. مرحله اول: شنیداری (Listening): تست مهارت در فهم مکالمات و مطالب صوتی.
  1. مدت زمان: 30 دقیقه
  2. چهار بخش شنیداری با 40 سوال
  3. موضوعات متنوع از جمله مکالمات روزمره، مصاحبه‌ها و مکالمات تحصیلی
 2. مرحله دوم: خواندن (Reading): ارزیابی توانایی در فهم و تفسیر متون.
  1. مدت زمان: 60 دقیقه
  2. سه بخش خواندن با 40 سوال
  3. متنوع از نظر موضوعات از جمله مقالات علمی، تبلیغات، و متون تحصیلی
 3. مرحله سوم: نوشتاری (Writing): انجام دو تسک نوشتاری، شامل گزارش تصویری و نقد یک موضوع.
  1. مدت زمان: 60 دقیقه
  2. دو task نوشتاری:
   1. یک مقاله (Task 2) با محدودیت زمانی 40 دقیقه
   2. یک task کوتاه‌تر (Task 1) با محدودیت زمانی 20 دقیقه
 4. مرحله چهارم: مکالمه (Speaking): انجام گفتگوها و مکالمات تحت سه بخش: معرفی شخصی، توضیح یک موضوع خاص، و گفتگو در مورد مسائل پیچیده.
   1. مدت زمان: 11-14 دقیقه
   2. سه بخش: معرفی و گفتگو، موضوع خاص، گفتگو با امتحان‌گیرنده

 نمره‌دهی در آزمون آیلتس

نمره به صورت 0 تا 9 به اعداد اعشاری اعطا می‌شود. چهار مهارت (Listening، Reading، Writing، Speaking) بصورت جداگانه ارزیابی می‌شوند. میانگین نمرات مهارت‌ها نهایتاً به نمره کل آزمون (Overall Band Score) تبدیل می‌شود.

نکته مهم

– نمره 7 به عنوان نمره حداقل برای مهاجرت به کشورهای بسیاری معتبر است.

– هر دانشگاه یا سازمان ممکن است نمره مورد نیاز خاصی برای پذیرش داشته باشد.

– نمره‌های IELTS به عنوان معیار برخی از ویزاها و مهاجرت‌ها نیز مورد قبول قرار می‌گیرد.

2.TOFLE

تافل هم یکی دیگر از آزمون‌های معتبر مدارک زیان است. این نام مخفف کلمه Test Of English as a Foreign language است. این مدرک در بسیاری از دانشگاه‌های جهان اعتبار دارد و برای تحصیل و کار در کشورهای انگلیسی زبان بسیار مورد قبول است. مدرک آزمون تافل نیز تا 2 سال اعتبار دارد و پس از اخذ این مدرک تا 2 سال زمان دارید که مهاجرت خود را تکمیل کنید. هزینه این آزمون قریب به 260$ دلار است.

3.PTE

این آزمون نیز برای کسانی که قصد مهاجرت به کشور انگلیسی زبان را نیز دارند، بسیار پر کاربرد است. با وجود نو ظهور بودن این آزمون، باید بدانید که PTE برای بسیاری از دانشگاه‌ها از جمله دانشگاه‌های انگلیس معتبر است. نمره این آزمون از 10 تا 90 ارزیابی می‌شود و نزدیک بودن نتیجه آزمون به 90 برای موفقیت کافیست. این مدرک برای ورود به استرالیا بسیار مورد استقبال است.

4.CPE

این آزمون دشواری بیشتری به نسبت تافل داراست، CPE را می‌توان یکی از زیر دسته‌های آزمون کمبریج شمرد. این آزمون برای دانشگاه‌های انگلیسی زبان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

5.TOEIC

این مدرک در کلاس جهانی تایید شده است. TOEIC در کشورهای انگلیسی زبان بسیار پرکاربرد است، چرا که با شرکت در این آزمون و در صورت قبولی چشم‌ انداز مهاجرت برای شما واضح‌تر می‌شود. این آزمون در مهارت‌های برقراری ارتباط بسیار قوی عمل می‌کند و یک از بهترین گزینه‌ها برای مهاجرت کاری است، چرا که بسیاری از شرکت‌ها و ادارت این مدرک را معتبر می‌دانند.

6.DOLINGO

دولینگو از قیمت بسیار به صرفه‌ای برخوردار است، به همین دلیل محبوبیت خاصی را در بین مدارک زبان دیگر داراست، این مدرک در بسیاری از دانشگاه‌های زبان معتبر شمرده می‌شود و دارای مزیت تعیین سطح آزمون نیز هست.

7.CELPIP

مدرک سل پیپ یکی از مدارک زبان معتبر برای مهاجرت به کانادا است و شرکت در این آزمون بسیار آسان است، برای شرکت در این آزمون تقریبا باید 280$ دلار بپردازید.

مدرک زبان اصلی

بهترین مدرک زبان برای مهاجرت به انگلستان

حال که با نام و کاربرد مدرک‌ها و آزمون‌های بالا آشنا شده‌اید، بهترین گزینه برای مهاجرت به انگلستان، کدام است؟

در درجه اول، آیلتس را بهترین مدرک زبان بدانید، چرا که سطح این آزمون معقول است و در انگلستان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. این مدرک در مهاجرت کاری و همچنین مهاجرت تحصیلی، بسیار پر اهمیت است. اگر بخواهیم مورد دوم را به شما پیشنهاد بدهیم، با قاطعیت تافل می‌تواند برای مهاجرت به انگلستان مفید باشد. این مدرک با داشتن سطح عالی از آزمون، مورد دوم انتخاب از بین موارد است.

اما اگر بخواهیم مورد سوم را انتخاب کنیم، CPE خواهد بود، چرا که این آزمون در بالاترین سطح ممکن قرار دارد و برای ورود به دانشگاه‌های معتبر انگلیسی زبان بسیار پر اهمیت است. قطعا مورد چهارم در امر مهاجرت به انگلستان، مدرک دولینگو است، چرا که این مدرک در اخذ ویزای تحصیلی بسیار موثر واقع می‌شود. دولینگو در بهترین دانشگاه‌های این کشور معتبر است و می‌توانید در مورد این آزمون به خوبی فکر کنید. و در آخر اگر بخواهید به قصد کار مهاجرت کنید، TOEIC می‌تواند برای شما مفید واقع شود.

حداقل نمره زبان برای انواع مهاجرت به انگلستان

مهاجرت تحصیلی به انگلستان

برای تحصیل و مهاجرت تحصیلی به انگلستان باید حداقل نمره آیلتس6  برای تمامی مهارت‌ها را کسب کنید. این نمره برای پذیرش در اکثر دوره‌های تحصیلی در انگلستان کافی است. با این حال، ممکن است برخی از دانشگاه‌ها نمره بالاتری را برای پذیرش طلب کنند. به عنوان مثال، دانشگاه آکسفورد و کمبریج نمره حداقل 6.5 را برای پذیرش در دوره‌های کارشناسی و 7.0 را برای پذیرش در دوره‌های تحصیلات تکمیلی درخواست می‌کنند.

مهاجرت کاری به انگلستان

جهت دریافت ویزای کار انگلستان و مهاجرت کاری به انگلستان، حداقل نمره آیلتس شما باید 5 باشد. در عین حال مشاغلی که نیاز به تعامل با مشتریان یا انجام مکاتبات رسمی دارند، کارفرمایان معمولاً نمره بالاتری را برای استخدام درخواست می‌کنند.

مهاجرت خانوادگی به انگلستان

برای مهاجرت به انگلستان به همراه خانواده باید حداقل نمره آیلتس 5.0 در تمامی مهارت‌ها را اخذ کنید. این نمره برای اکثر اعضای خانواده، از جمله همسر، فرزندان و والدین، کافی است. البته برای برخی از اعضای خانواده مانند فرزندان زیر 12 سال، نمره کمتری نیز پذیرفته می‌شود و با این حال ممکن است برای کودکان نمره زبان اصلاً در نظر گرفته نشود.

مهاجرت سرمایه‌گذاری به انگلستان

برای مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه‌گذاری باید حداقل نمره آیلتس 5.5 برای تمامی مهارت‌ها را کسب کنید. این نمره برای اکثر برنامه‌های سرمایه‌گذاری در انگلستان مناسب است. با این حال، ممکن است برای برخی از برنامه‌های سرمایه‌گذاری، نیاز به نمره بالاتری داشته باشید.

برای کسب نمره مورد نیاز در آزمون آیلتس، می‌توانید در دوره‌های آمادگی آیلتس شرکت کنید. این دوره‌ها به شما کمک می‌کنند تا مهارت‌های خود را در زبان انگلیسی تقویت کنید و در آزمون آیلتس موفق شوید.

کلام آخر

 قطعاً برای مهاجرت به انگلستان نیاز اول شما یادگیری زبان برای ارتباط دقیق است. چرا که این ارتباط است که می‌تواند آینده شما را به صورت بهتری رقم بزند. در کنار تمامی این موارد، باید بدانید که به چه منظور در آزمون شرکت‌ می‌کنید، چرا که اهداف از مهاجرت برای هر فرد کاملا متفاوت است. برای آشنا شدن با بهترین شیوه‌ی مهاجرتی به کشور انگلیس بر اساس شرایط و نیازها و خواسته‌های خودتان، حتماً با مشاورین و کارشناسان مهاجرتی ما در ارتباط باشید. در موسسه حقوقی و مهاجرتی رامش متخصصان کارآزموده‌ای جهت رسیدن شما به رویاهایتان، همراه شما هستند.

4 دیدگاه. پیغام بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up