خرید ملک در انگلستان

خرید ملک در انگلستان

کشور انگلستان یکی از کشورهای بسیار زیبا در حوزه مدیترانه است. طبیعت زیبا، زندگی ایده‌آال، اقتصاد همواره رو به رشد و همچنین امکانات آموزشی پیشرفته و خدمات درمانی مطلوب در این کشور مدرن، باعث شده که افراد بسیار زیادی از اقصی نقاط جهان، به زندگی در انگلیس تمایل بسیاری داشته باشند.

بنابراین خرید و یا اجاره خانه در انگلستان ‌می‌تواند یکی از دغدغه‌های اصلی این افراد باشد. البته بسیاری از اشخاص نیز جهت سرمایه گذاری اقدام به خرید ملک در انگلستان می‌کنند.

فرصتی برای سرمایه گذاری : خرید ملک در انگلیس

با خرید ملک در انگلستان نمی‌توانید اقامت این کشور را دریافت کنید. بنابراین اگر بدنبال راهی برای اخذ اقامت در انگلستان هستید، می‌توانید از دیگر روش‌های سرمایه گذاری در انگلستان مانند ثبت شرکت و استارتاپ و … اقدام کنید.

خرید ملک در انگلستان222

شرایط کلی خرید خانه در انگلستان

اولین و مهم‌ترین مسئله‌ای که باید به آن توجه کنید، این است که حتماً به سرمایه‌ای که برای خرید ملک درنظر گرفته‌اید، دقت کنید. زیرا دریافت وام و کمک‌های دولتی جهت خرید ملک برای شما میسر نخواهد بود. بنابراین از آنجایی که قیمت ملک در انگستان بسیار بالا می‌باشد، پس باید با توجه به مبلغ مورد نظرتان اقدام به خرید خانه بکنید.
البته برای کسانی که اقامت انگلستان را دارند و مدت بیش از 2 سال از اقامت و زندگی آنها در انگلستان می‌گذرد، شرایط بسیار بهتر است. هرچند دریافت وام مشکل خواهد بود اما می‌توانند جهت تامین منابع مالی خود روی این گزینه حساب کنند.

برای خرید خانه و ملک در انگلستان نیازی نیست که حتماً در این کشور زندگی کنید و یا اقامت انگلیس را داشته باشید. از خارج از انگلیس هم می‌توانید برای خرید خانه در این کشور اقدام کنید.

مزایای خرید ملک در انگلستان

خرید ملک در انگلستان دارای مزایای زیادی است. اگر شما دارای تمکن مالی به اندازه کافی هستید و به دنبال یک راه جدید برای سرمایه گذاری هستید، خریدن ملک در انگلستان یکی از این راه‌ها است.

اگرچه قیمت ملک درانگستان و به خصوص لندن بسیار بالا است اما با توجه به سود دهی بالایی که دارد، این راه یکی از مطمئن‌ترین روش‌های سرمایه گذاری محسوب می‌شود.

زیرا با توجه به اینکه قوانین و نظام حقوقی در انگلیس از پایداری مناسبی برخوردار است، خرید ملک در انگلستان می‌تواند به عنوان یک سرمایه گذاری پایدار و امن در نظر گرفته شود. انگلیس دارای یک بازار ملک پویا و پر رونق است که سودآوری طولانی مدت را فراهم می‌کند.

بهترین شهرهای انگلیس برای خرید ملک

با توجه به اینکه ملک در انگلیس قیمت بالایی دارد، باید حتماً در زمان خرید این موضوع مهم را در نظر بگیرید و با توجه به بودجه خود اقدام به این کار بکنید. طبیعتاً مانند هر کشور دیگری هزینه مسکن و ملک در پایتخت آن بسیار بیشتر از مناطق دیگر است.

در عین حال تعیین بهترین شهرهای انگلیس برای خرید ملک، به عوامل متعددی مانند نرخ رشد قیمت ملکها، آمارهای کیفیت زندگی، توسعه اقتصادی و فرصتهای شغلی، میزان امنیت، تحصیل در سطح بالا و اقتصاد پویا بستگی دارد.

بنابراین اگر بودجه کمتری را در اختیار دارید می‌توانید به خرید ملک در مناطق اطراف لندن و یا شهرهای دیگر فکر کنید. در ادامه با برخی از شهرهای مناسب برای خرید ملک آشنا شوید.

 • لندن: به عنوان پایتخت و بزرگترین شهر انگلیس، لندن باعث جذابیت خاصی برای خریداران ملک می‌شود. شهر لندن هزینه بالایی دارد اما به دلایلی از جمله تنوع فرهنگی، فعالیت های تجاری و بهره وری اقتصادی طرفداران زیادی دارد.
 • برایتون: واقع در ساحل جنوبی انگلیس، برایتون به عنوان یکی از مقاصد محبوب مسافرتی و بازرگانی شناخته می‌شود. فعالیت های فرهنگی، فضای سبز زیاد و تمرکز بر طبقه متوسط برای خریداران ملک جذابیت بالایی دارد.
 • بریستول: شهری در شمال شرقی انگلیس، بریستول ساحلی و با شرکت های فناوری، فضای سبز و فعالیت های هنری شناخته شده است.
 • کمبریج: شهری تاریخی و مشهور که عمده شهرت خود را مدیون دانشگاه کمبریج و معماری باستانی خود است. فضای سبزی فوق العاده دارد و با توجه به زندگی دانشجویی پویا، به یک شهر جذاب برای خرید ملک تبدیل شده است.

توجه داشته باشید که شهرهای ذکر شده فقط تعدادی از شهرهای معروف در انگلیس هستند و می‌توانید با مشاوره با متخصصان این حوزه در موسسه رامش، بیشترین کمک را در خرید ملک در شهری که به آن علاقه دارید را دریافت کنید.

اگر به دنبال ارزان‌ترین شهرها برای خرید ملک هستید، با توجه به آمارهای اخیر، سه شهر شفیلد، دربی و سوانزی در صدر این مکان‌ها قرار دارند.

خرید ملک در انگلستان333

قوانین خرید ملک در انگلستان

مهم‌ترین نکته‌ای که توجه متقاضیان خرید ملک در انگلیس را به خود جلب می‌کند، بطور کلی همه خریداران، بدون تفاوت در تابعیت و نژاد و … باید تابع قوانین و مقررات مربوط به خرید خانه در این کشور باشند.

بنابراین قوانین داخلی خرید ملک در انگلستان برای همه‌ی افراد یکسان است و در اینجا از نظر قانونی بین افراد انگلیسی و غیر انگلیسی تفاوتی وجود ندارد.

برخلاف بسیاری از کشورها، در انگلستان هیچ نیازی به درخواست مجوز مخصوص برای خرید یک ملک توسط غیر انگلیسی‌ها وجود ندارد. همه افراد، بدون تفاوت جنسیت، نژاد، حق خرید ملک در انگلیس را دارند.

چنانچه شما به عنوان یک شخص با اقامت غیر دائم در انگلستان قصد دارید یک ملک را خریداری کنید، بانکها و موسسات مالی ممکن است نیاز به اطلاعات بیشتری درباره منابع مالی شما داشته باشند.

آنها ممکن است از شما بخواهند تا ثابت کنید که شما قادر به پرداخت هزینه‌های خرید و نگهداری ملک هستید. در انگلیس چه بعد از خرید خانه و چه بعد از اجاره‌ی ملک، خریدار و یا مستاجر موظف به پرداخت مالیات و نیز هزینه‌های نگداری ملک هستند.

خرید ملک به چه منظور است؟

باید اهداف خود از خرید ملک در انگلستان را آگاهانه انتخاب کنید، چرا که خرید ملک برای هر شخص دیدگاه متفاوتی دارد.

1.خرید ملک به عنوان سرمایه‌گذاری

خوشبختانه برای خرید ملک در انگلستان مشکلی وجود ندارد و از هر کشور می‌توانید برای سرمایه گذاری در انگلستان اقدام کنید و از مزایای داشتن ملک در انگلستان بهره‌مند شوید.

اما باید چند مورد از این مزایا را برای شما یادآور شویم.

 • سرمایه گذاری در یکی از با ثبات‌ترین اقتصادهای جهان!

امنیت سرمایه‌گذاری شما در این کشور تضمین است، چرا که در این کشور ثبات اقتصادی بر قرار است، که حتی برای افراد غیر انگلیسی هم این امر مشهود است.

 • سودآوری

همانطور که می‌دانید واحد پول انگلیس پوند است، باید بدانید که پوند، ارزش بالایی را در میان کشورهای اروپایی دارد. از همین رو در دراز مدت ارزش ملک شما به پوند محاسبه می‌شود و قابلیت بازگشت سرمایه را نیز دارد.

2.خرید ملک جهت اقامت دائم

در ابتدا باید بدانید که با خرید ملک به تنهایی، شما ویزا و اقامت دائم را دریافت نخواهید کرد! اما با صاحب بودن ملک در انگلستان روند دریافت اقامت و مهاجرت آسان به انگلستان برای شما با توجه به دو نکته تسهیل می‌شود.

 • خرید ملک ثابت می‌کند که شما دارای قدرت مالی هستید، چرا که یکی از شروط مهم اخذ ویزای اقامت، دارا بودن شرایط مالی قابل قبول است.
 • خرید ملک در انگلستان همچنین ثابت می‌کند، که شما اشتیاق به اقامت در این کشور را دارید و به قوانین این کشور پایبند هستید.

مالیات خرید ملک در انگلستان

مالیات خرید ملک در انگلستان (SDLT) یک مالیات بر ارزش افزوده (VAT) است که هنگام خرید ملک در انگلستان باید پرداخت شود.

این مالیات برای همه خریداران ملک، اعم از شهروندان انگلیسی و خارجی، یکسان است.

نرخ مالیات بر انتقال ملک در انگلستان

 • ارزش ملک کمتر از 250,000 پوند: معاف از مالیات
 • ارزش ملک بین 250,000 تا 925,000 پوند: 5 درصد
 • ارزش ملک بین 925,000 تا 1,500,000 پوند: 10 درصد
 • ارزش ملک بیشتر از 1,500,000 پوند: 12 درصد
سایر مالیات های مرتبط با خرید ملک در انگلستان

علاوه بر مالیات بر انتقال ملک، سایر مالیات های مرتبط با خرید ملک در انگلستان عبارتند از:

 • مالیات بر ارزش افزوده (VAT): این مالیات در هنگام خرید ملک‌های نوساز و بازسازی شده اعمال می‌شود. نرخ مالیات بر ارزش افزوده در انگلستان 20 درصد است.
 • مالیات بر املاک (Council Tax): این مالیات توسط شهرداری‌ها برای تامین هزینه‌های خدمات شهری دریافت می‌شود. نرخ مالیات بر املاک بر اساس ارزش ملک و منطقه‌ای که ملک در آن واقع شده است، تعیین می‌شود.

بیشتر بخوانید: مالیات در انگلستان

سخن آخر

همانطور که اشاره شد، خرید ملک در انگلستان دارای مزایای زیادی چه از نظر سوددهی برای افراد غیر مقیم در انگلستان و چه از نظر مستقل بودن و دیگر مسائل برای افراد دارای اقامت در انگلستان می‌باشد.

از آنجایی که در هر خریدی چالش‌های بسیاری وجود دارد، خرید یک ملک در انگلستان نیز حقوق و تعهدات قابل توجهی را بر عهده دارد. به علاوه هزینه‌های مربوط به خرید ملک، مانند مالیات بر انتقال مالک و … را باید در نظر بگیرید.

ما پیشنهاد می‌کنیم قبل از اقدام به خرید ملک در انگلستان حتماً از یک موسسه حقوقی در انگلستان مشاوره و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید. در موسسه حقوقی و مهاجرتی رامش، کارشناسان و وکلای ملکی خبره‌ای آماده خدمت به شما در این امر مهم هستند.

2 دیدگاه. پیغام بگذارید

 • برای خرید خانه در انگلستان به چه مقدار سرمایه نیاز است ؟

  پاسخ
  • Rameshlaw Admin
   آبان 9, 1402 2:24 ب.ظ

   با توجه به هر شهر و هر منطقه این مسئله متفاوت است. جهت اطلاعات دقیق تر با مشاوران رامش در تماس باشید.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up