ترفندهای دریافت اقامت دائم در انگلستان

دریافت اقامت دائم انگلستان با رامش1

انگلستان یکی از قدرتمندترین کشورها در مباحث زیادی مثل آموزش، درمان و صنعت است. به همین دلیل افراد زیادی از تمام جهان، هر ساله درخواست ورود و اخذ اقامت انگلستان را دارند. باید بدانید که انگلستان به صورت لحظه‌ای، به شما اقامت دائم را اعطا نمی‌کند، اما شما راه‌های زیادی برای اخذ اقامت دائم انگلستان را دارید. تیم تخصصی رامش شما را به بهترین نحو در امر مهاجرت به انگلستان راهنمایی می‌کند.

روش‌های دریافت اقامت دائم در انگلستان

روش‌های زیادی وجود دارد که روند اخذ اقامت دائم در نگلستان را برای شما راحت‌تر می‌کند، با استفاده از این روش‌ها شما باید ویزای موقت خود را به اقامت دائم تبدیل کنید. تمامی روش‌های دریافت اقامت انگلستان برای شما، ذکر خواهد شد.

ویزای بلند مدت و ویزای کوتاه مدت

ویزای کوتاه مدت: ویزای کوتاه مدت می‌تواند عددی بین، 1 روز تا 5 سال مدت اقامت به فرد متقاضی بدهد، که می‌تواند برای ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ویزای توریستی و از این دست ویزاها باشد.

ویزای بلند مدت: ویزای بلند مدت، همان اقامت دائم است که فرد شهروندی انگلستان را دریافت می‌کند، اما برخی از روش‌ها بسیار پیچیده‌تر هستند. ویزای بلند مدت خواسته بسیاری از افرادی است که به انگلستان مهاجرت می‌کنند.

اخذ اقامت دائم انگلستان از طریق تحصیل

 تحصیل در دانشگاه‌های انگلستان، یکی از راه‌های موثر برای اخذ اقامت کوتاه مدت انگلستان است، اما در نظر داشته باشید، که ویزای تحصیلی به طور مستقیم، به شما اقامت دائم را اعطا نمی‌کند. راه حل این است که پس ازپایان تحصیل، ویزای کاری را دریافت کنید و پس از دریافت ویزای کاری، برای گرفتن اقامت دائم اقدام کنید.

نکته: برای تحصیل در انگلستان ملزم به داشتن ویزای tier 4 هستید.

تحصیل در انگلستان، یکی از راه‌های پر هزینه مهاجرت به انگلستان است.

اقامت دائم انگلستان

اقامت دائم انگلستان با ویزای کاری

یکی از راه‌های موثر مهاجرت و اخذ اقامت دائم انگلستان، دریافت ویزاهای کاری است. این ویزاها موارد بسیار زیادی را در بر می‌گیرند که همه این ویزاها برای شما ذکر می‌شود.

ویزای Skilled Worker

ویزای کارگر ماهر، به فرد متقاضی اقامتی 5 ساله اعطا می‌کند. اما برای دریافت این ویزا، شما باید مهارت فنی بالایی داشته باشید و مدرک زبان انگلیسی را نیز نیاز دارید. در این نوع مهاجرت، شما ملزم به داشتن پیشنهاد کاری از طرف شرکت یا شخص در انگلستان هستید، تمکن مالی نیز در این روش یک امر مهم است که باید به دولت انگلستان، پشتوانه‌ مالی را نشان بدهید. با استفاده از این ویزا، پس از تمام شدن دوره 5 ساله، شما می‌توانید برای اقامت دائم در انگلستان اقدام کنید.

ویزای استارت‌آپ

این ویزا همانند ویزای کارگر ماهر، به تمکن مالی نیاز دارد و مدرک آیلتس نیز در این مورد مهم واقع شده است. ویزای استارت‌آپ نیاز به ایده نوآورانه برای ثبت کسب و کار دارد. این ویزا برای شما 2 سال اعتبار را به همراه دارد، قبل از اتمام ویزای استارت‌آپ، شما باید ویزای نوآوری انگلستان را دریافت کنید. ویزای نوآوری 3 سال اقامت را اعطا می‌کند و برای تمدید هیچ محدودیتی وجود ندارد. این روش نیز می‌تواند برای اخذ اقامت دائم انگلستان بسیار موثر واقع شود.

ویزای Tier2 و Tier5

برای دریافت این ویزا شما نیاز به دعوتنامه از طرف شخص یا شرکت مقیم انگلستان دارید، ویزای tier2 در مرحله اول به شما 5 سال اقامت را اعطا می‌کند و این اقامت به راحتی قابل تمدید است.

دریافت ویزای سرمایه‌گذاری

ویزای tier1: این ویزا نیاز به سرمایه بسیار زیادی دارد، که چیزی در حدود 2 میلیون پوند برای سرمایه‌گذرای نیاز است. برای دریافت این ویزا شما باید در شرکت‌های انگلیسی، سهام‌دار بشوید. این ویزا به شما اقامت 3 ساله را اعطا می‌کند.

محدودیت سنی برای دریافت این ویزا وجود ندارد و تنها باید بالای 18 سال سن داشته باشید. مدرک آیلتس شما نیز باید نمره بالای 4.5 را داشته باشد.

خرید ملک در انگلستان

توجه داشته باشید که این روش به شما اقامت را اعطا نمی‌کند، اما می‌تواند روند دریافت اقامت را برای شما بسیار آسان‌تر کند. باید بدانید که خرید ملک در این کشور بسیار آسان بوده و محدودیتی برای خرید هر نوع ملک وجود ندارد. گروه مهاجرتی رامش، شما را به راحتی در امر خرید ملک در انگلستان راهنمایی می‌کند و با توجه به بودجه، بهترین ملک را به شما پیشنهاد می‌دهد.

ویزای استعداد جهانی

ویزای استعداد جهانی یا گلوبال تلنت باعث می‌شود فرد متقاضی بدون داشتن پیشنهاد کاری در این کشور اقامت 5 ساله را دریافت کند. این ویزا به فرد فرصت می‌دهد تا به صورت کارمند، مدیر شرکت یا فردی به صورت داشتن کار آزاد شود. این روش نیز برای دریافت اقامت دائم بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد.

دریافت اقامت از طریق ازدواج

برای دریافت این نوع اقامت، باید با شهروندی انگلیسی ازدواج کنید. توجه داشته باشید که افراد زیر 18 سال، نیاز به رضایت والدین در دریافت این ویزا دارند. در صورت ازدواج با شهروند انگلیسی، شما 2.5 سال اقامت قانونی در انگلستان را دریافت می‌کنید. در صورت تمام شدن دوره پنج ساله، شما می‌توانید برای  اقامت دائم انگلستان اقدام کنید. اما در نظر داشته باشید که نیاز به ارائه مدرک آیلتس را در این نوع مهاجرت دارید و باید حداقل پس از دو سال زندگی مشترک با همسرتان، اقدام به انجام روند کنید.

پناهندگی خوب یا بد

پناهندگی در انگلستان را می‌توان یک راه بی بازگشت توصیف کرد، انجام این کار به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود، در این روش شما باید خودتان را به پلیس پناهندگی انگلستان معرفی کنید. پس از اعلام حضور، شما باید روش غیرقانونی ورود خود را توجیه کنید، که می‌توان به دین، نژاد و نداشتن امنیت مالی و جانی اشاره کرد. در اکثر مواقع شاید شما دیپورت شوید و در کشور به مجازات محکوم شوید.

کلام آخر

کشور انگلستان برای دریافت اقامت، یکی از بهترین مقصدها در جهان شناخته می‌شود. قوانین مهاجرت در این کشور بسیار آسان است و تمامی نژادها و فرهنگ‌ها نیز به راحتی در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند. در صورت نداشتن اطلاعات کافی برای مهاجرت به انگلستان، وکیل مهاجرتی رامش، بهترین و مناسب‌ترین راه‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهد، تا به راحتی به انگلستان مهاجرت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up