مهاجرت رانندگان پایه یک به انگلستان

مهاجرت رانندگان پایه یک به انگلستان با رامش

رانندگان کامیون چرخ اقتصاد یک کشور را به حرکت در می‌آورند، اگر حتی‌ یک روز هم این حمل و نقل متوقف شود، کشور در کمبود کالا و خدمات باز می‌ماند. اهمیت رانندگان کامیون برای تمامی جوامع مشهود است و در همه جا به این حرفه نیاز است.

مهاجرت رانندگان کامیون به انگلیس

انگلستان نیز به دلیل داشتن صنعتی قوی در میان کشورهای جهان، نیاز بیشتری را در میان کشورها به حمل و نقل بار دارد. از همین رو ویزای کار برای رانندگان کامیون اعمال شده است، تا در این کشور اقامت داشته باشند و کار کنند. شاید شما نیز به عنوان یک راننده خودرو سنگین بخواهید بدانید که برای مهاجرت رانندگان پایه به انگلستان چه کارهایی لازم است انجام بدهید. تیم تخصصی مهاجرتی رامش، به شما در مسیر مهاجرت آسان به انگلستان کمک می‌کند.

 نیاز انگلستان به رانندگان تریلی

از سال 2019 تا به امروز، انگلستان، نیاز مبرمی به رانندگان پایه یک دارد و این اتفاق در سال 2001 نیز اتفاق افتاده بود. این اتفاق برای دولت انگلستان یک چالش شده است، 2 دلیل باعث شده است که این کشور باعث کمبود راننده خودروی سنگین شود.

1.پیر شدن و بالا رفتن سن کاری

2.عدم توجه جوانان به رانندگی خودروهای سنگین

 باید بدانید که تعداد جوانان در این کشور برای جایگزینی با بازنشستگان، کافی نیستند! راه‌ حل این کار استخدام رانندگان حرفه‌ای توسط شرکت‌های خصوصی در انگلستان است.

مهاجرت آسانرانندگان پایه یک به انگلیس

شرایط استخدام رانندگان پایه یک در انگلستان

مهاجرت همیشه با چالش و سختی همراه است، اما خوب با دانستن نکاتی که در اختیارتان می‌گذاریم، می‌توانید برای مهاجرت کاری به انگلستان، راحت‌تر تصمیم بگیرید.

مهاجرت رانندگان پایه یک به انگلستان به شرح زیر است که 7 مرحله را باید سپری کنید.

1.سن متقاضی

فرد باید بالای 18 سال سن داشته باشد.

نکته مهم در این بین وجود دارد، سن متقاضی برای دریافت گواهینامه پایه یک در ایران باید حداقل 26 سال باشد، که برای مهاجرت اعتبار گواهینامه نیز یک معیار محسوب می‌شود.

2.اعتبار گواهینامه

تاریخ اخذ گواهینامه باید بالای 12 ماه زمان را گذرانده باشد.

3.سابقه کیفری

فرد راننده نباید دارای سوابق کیفری باشد، چرا که انگلستان در موضوع سابقه پاک و بدون اشکال، بسیار جدی پیگیری می‌کند.

4.مدرک زبان

داشتن مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 5 ضروری است. مدرک زبان یکی از الزامات مهم دریافت ویزای کار در انگلستان است، حتی اگر کارفرما با شما کنار بیاید، دولت انگلستان به شما ویزای کار را اعطا نمی‌کند.

5.سوابق بیمه

داشتن سابقه بیمه مربوط به کار، یک مورد بسیار کلیدی است، چرا که بیمه، سابقه کار شما را به خوبی نشان می‌دهد.

6.رزومه

رزومه، برای بیان تجربیات شما در حرفه رانندگی، بسیار کارآمد است و باید حتما این عمل را به خوبی انجام دهید.

7.تمکن مالی

فرد متقاضی باید قبل از ورود به انگلستان، ثابت کند که می‌تواند یک ماه بدون کار کردن در انگلستان، زندگی کند.

8.کارت گواهی صلاحیت راننده حرفه‌ای CPC

این کارت برای تایید مهارت رانندگی است، که صلاحیت راندن خودروی سنگین را به فرد متقاضی می‌دهد.

این مدرک گاهی اوقات DQC نیز نامیده می‌‌شود. برای آموزش CPC باید حدود 35 ساعت آموزش عملی و تئوری را بگذرانید.

رانندگان  خودروی سنگین در کدام دسته ویزا قرار می‌گیرند؟

باید بدانید که رانندگان در دسته ویزای skilled worker قرار نمی‌گیرند، چرا که چند مورد مهم در این قضیه وجود دارد. پس از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، شرکت‌ها فقط به استخدام افراد بدون داشتن حق کار می‌پرداختند و از همین رو نمی‌توان رانندگی را در بین ویزای Skilled Worker قرار داد. جالب است بدانید که اکثر مشاغل مربوط به خودروهای سنگین و رانندگان، مثل مکانیک‌ها و مربیان آموزش رانندگی خودروهای سنگین در ویزای Skilled Worker قرار دارند. رانندگان در صورتی در این ویزا قرار خواهند گرفت، که دولت این حرفه را در مشاغل مورد نیاز قرار دهد.

در نتیجه توضیحات بالا، رانندگان موظف به درخواست ویزای tier 2 هستند. به علاوه باید نکات مهم دیگری را نیز بدانید. راننده متقاضی باید در یکی از معاهده‌های حمل و نقل بین‌المللی مثل ECA یا EU یا AETR عضو باشد. راننده موظف به رعایت قوانین استخدام راننده در بریتانیا است، چرا که اگر اشتباهی از سمت فرد متقاضی سر بزند، ویزای او در روند کاری ریجکت می‌شود.

میانگین درآمد رانندگان خودروهای سنگین در انگلستان

در این کشور رانندگان در سال حداقل 34.000 پوند حقوق دریافت می‌کنند، علاوه بر حقوق عادی، این افراد حقوق تشویقی نیز دریافت می‌کنند، که چیزی بین 800 تا 4200 پوند است.

عمده وظایف رانندگان در انگلستان، حمل سوخت، مواد غذایی و محصولات صنعتی است.

چالش‌های پیش روی رانندگان پایه یک در انگلستان

مهاجرت رانندگان پایه یک به انگلستان فرصت‌های شغلی و درآمدی مناسبی را برای آنها فراهم می‌کند. اما این مهاجرت نیز چالش‌هایی را به همراه دارد که رانندگان باید از آنها آگاه باشند.

یکی از مهم‌ترین چالش‌های پیش روی رانندگان پایه یک در انگلستان، تطبیق با قوانین و مقررات حمل و نقل این کشور است. قوانین حمل و نقل در انگلستان بسیار سخت‌گیرانه است و رانندگان باید آنها را به دقت رعایت کنند. در غیر این صورت ممکن است جریمه‌های سنگینی را متحمل شوند یا حتی از کار اخراج شوند.

مشکلات زبانی نیز یکی دیگر از چالش‌هایی است که رانندگان پایه یک در انگلستان با آن مواجه هستند. برای کار در انگلستان، رانندگان باید مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 5 داشته باشند. اما حتی با داشتن این مدرک نیز ممکن است رانندگان در برقراری ارتباط با سایر افراد در محل کار یا با مشتریان دچار مشکل شوند.

هزینه‌های زندگی در انگلستان نیز برای رانندگان پایه یک می‌تواند چالش‌برانگیز باشد. هزینه‌های زندگی در این کشور نسبت به سایر کشورهای اروپایی بالاتر است. رانندگان باید قبل از مهاجرت به انگلستان، از میزان هزینه‌های زندگی در این کشور آگاه باشند تا بتوانند برای تامین آنها برنامه‌ریزی کنند.

کلام آخر

برای مهاجرت رانندگان پایه یک به انگلستان، باید نکات بالا را بدانید، تا در راه مهاجرت به انگلستان به مشکلی بر نخورید. رانندگان پایه یک در انگلستان دارای فرصت‌های کاری زیادی هستند و مهاجرت با تیم رامش به انگلستان، بهترین و کم هزینه‌ترین راه را به شما پیشنهاد می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up