مهاجرت کادر درمان به انگلستان

مهاجرت کادر درمان برای انگلستان

کشور انگلستان مثل دیگر کشورهای اروپایی و آمریکا، از برترین کشورها در حوزه پزشکی و سلامت است. از همین رو هر ساله تعداد زیادی توریست پزشکی، برای درمان به این کشور مراجعه می‌کنند. به دلیل حجم تقاضای زیاد درمان در این کشور، انگلستان از متخصصان و افرادی که در کارهای درمانی مهارت دارند، استقبال می‌کند و ویزای کادر درمان را اعطا می‌کند.

خوب است بدانید که دولت انگلستان، حدود 15 میلیون پوند را جهت جذب پزشکان و نیروهای متخصص درمانی، در سال 2023 در نظر گرفته است. با تمامی این تفاسیر، انگلستان برای پزشکان و پرستاران ایرانی، یک مقصد فوق‌العاده برای مهاجرت آسان به انگلستان از طریق مهاجرت کاری به انگلیس محسوب می‌شود.

ویزای بهداشت و درمان در انگلستان

این ویزا جهت پیوستن نیروهای زبده و متخصص به بخش درمان انگلستان است. پس از مهاجرت، این افراد ملزم به کار برای کارفرمایان معتبر هستند.

چه کسانی می‌توانند برای دریافت این ویزا درخواست بدهند؟

به طور کلی، این ویزا برای متخصصان زیر در دسترس است.

 1. پزشکان
 2. پرستاران
 3. پرسنل اتاق عمل
 4. متخصصین بی‌هوشی
 5. متخصصین بهداشت
 6. داروسازان
 7. متخصصین ارتوپد

پزشکان: پزشکان برای مهاجرت به انگلستان از طریق پزشکی، نیاز به تهیه پیش نیازهای خاصی هستند که باید این ملزومات را رعایت کنند. یکی از این پیش‌ نیازها را می‌توان ثبت نام در شورای عمومی پزشکی انگلستان، یعنی GMC دانست. به علاوه، پزشکان باید در آزمون OET نیز موفق به حداقل کسب نمره B شوند.

پرستاران: این دسته پرسنل کادر درمان، در کشور انگلستان خواهان زیادی را دارند. یکی از این دلایل را می‌توان به سطح بالای دانش پرستاران ایرانی دانست. درآمد پرستاران در انگلیس سالیانه، چیزی حدود 80.000 پوند است. پرستاران نیاز به معادل سازی مدرک تحصیلی دارند و باید در آزمون OET نیز موفق به کسب نمره B شوند. در نتیجه کار نیز، با زیاد شدن سابقه کار، حقوق افزایش می‌یابد.

بیشتر بخوانید: مهاجرت پرستاران به انگلستان

مزایای مهاجرت با ویزای کادر درمان

 • یکی از مزیت‌‌های ویزای کادر درمان در مسیر مهاجرت، همراهی و اقامت خانواده در انگلستان است.
 • درخواست آسان اقامت دائم. این درخواست پس از پنج سال اقامت به آسانی قابل اجرا است.
 • مزیت دیگر ویزای درمانی این است که زیر نظر اداره مهاجرت انگلستان نیسیتد و به راحتی می‌توانید کارفرما را تغییر دهید.

ویزای کارگری یا ویزای کادر درمان؟

به طور کلی ویزای SKILLED WORKER یا ویزای کارگر ماهر، زمینه بسیار گسترده‌ای برای انتخاب شغل مهاجرتی را دارد. در مقابل، ویزای Health and Care یا ویزای متخصصین درمانی، محدود به شغل‌هایی می‌شود که در زمینه‌های بهداشت و درمان فعالیت می‌کنند.

پس باید مسیر درست را در پیش بگیرید که شغل شما در کدام دسته ویزا قرار گرفته است. اگر شغل شما در ویزای درمانی وجود نداشت، می‌توانید از ویزای skilled worker اقدام کنید. مطمعنا اگر واجد شرایط دریافت ویزا باشید، کار شما به خوبی پیش خواهد رفت.

برتری ویزای بهداشت و درمان، نسبت به ویزای کارگر ماهر

 • رسیدگی سریع به درخواست ویزا
 • هزینه‌های کمتر درخواست، به نسبت ویزای کارگری
 • لزومی برای پرداخت هزینه‌های بهداشت مهاجرت نیست.
مهاجرت کادر درمان به انگلستان با رامش

شرایط دریافت ویزای کادر درمان چیست؟

 • مدرک معتبر حمایت مالی یا CoS که دارای اعتبار از کشور انگلستان است.
 • پیشنهاد شغلی را داشته باشید و حقوق آن را در نظر بگیرید.
 • دارای تمکن مالی کافی، برای انجام امور اولیه مهاجرت باشید.
 • مسلط به زبان انگلیسی باشید تا بتوانید دقیق توضیح بدهید.
 • رزومه و تجربه کاری را به خوبی دسته‌بندی کنید و در توضیح و ارائه رزومه، دقیق پیش بروید.
 • اگر کار شما پرستاری از افراد آسیب پذیر و کهن سال است، باید گزارش عدم سوءسابقه را ارائه دهید.

علاوه بر این، کادر درمان برخی از رشته‌ها مانند پزشکان و دندانپزشکان باید در آزمون‌های تخصصی انگلستان نیز شرکت کنند.

**برای شرط تمکن مالی، فرد متقاضی باید حداقل 1300 پوند به مدت 28 روز در حساب بانکی خود داشته باشد.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت کادر درمان به انگلستان-01

میزان درآمد کادر درمان در انگلستان چقدر است؟

یکی از معیارهای مهم مهاجرت کاری به انگلستان دانستن حقوق دریافتی است، حداقل حقوق در انگلستان به شرح زیر است. در حالت میانگین، شما در سال باید چیزی حدود 26.200 پوند را دریافت کنید، که در حالت ساعتی، باید به 10.75 پوند در ساعت برسد.

البته این نکته را باید متذکر بشویم که مقدار حقوق ذکر شده بصورت حداقلی گفته شده، به عنوان مثال، میانگین درآمد سالانه پزشکان در انگلستان 100.000 پوند است.

نقش تمکن مالی در اخذ ویزای کادر درمان

داوطلبان باید برای نشان دادن این که تامین هستند و می‌توانند هزینه‌های زندگی در ماه اول را بپردازند، ملزم به ارائه پرینت بانک هستند. در پرینت بانک شما باید ثابت کنید که 1300 پوند را به مدت 28 روز در حساب بانکی ذخیره داشته‌اید.

نقش زبان انگلیسی در مهاجرت کادر درمان

برای نشان دادن این که شما توانایی صحبت کردن روان به زبان انگلیسی را دارید، باید مدرک آیلتس را با نمره بیش از 7 ارائه دهید. زبان بدن برای مهاجرانی که در کادر درمان هستند نیز بسیار موثر است.

مراحل و پیش‌نیازهای کار درحرفه‌ی درمان در انگلستان برای مهاجران

همانطور که در قسمت بالاتر این مقاله گفته شد، کادر درمان برای اینکه بتوانند در انگلستان شروع یه کار کنند باید دریکسری آزمون‌ها شرکت کنند و با کسب نمره قبولی، مجوز کار را دریافت کنند.

برای مهاجرت کادر درمانی به انگلستان، فرآیند متفاوتی برای هر رشته و تخصصی وجود دارد. به عنوان مثال، برای مهاجرت پزشکان و دندانپزشکان به انگلیس، آنها باید در آزمون‌های PLAB1 و PLAB2 شرکت کرده و دوره‌های تخصصی خود را پشت سر بگذارند. پرستاران نیز برای مهاجرت به انگلیس از طریق پرستاری باید در آزمون‌های CBT و OSCE شرکت کنند.

بنابراین، قبل از هر چیز با توجه به تخصص و رشته‌تان، بهتر است مراحل و نیازمندی‌های مهاجرت را بررسی و با یک کارشناس و وکیل متخصص مهاجرت به انگلستان مشورت کنید.

کلام آخر

به طور کلی برای پیشرفت در زندگی، باید به دنبال جای بهتر بود که توانایی رشد بیشتر به ما بدهد. پس برای موفقیت بیشتر، باید بهترین مسیر را از همین الان در پیش بگیرید. اگر حرفه شما هم در کارهای طب و پزشکی است، پس بهتر است برای کسب بهترین نتیجه تجربه از مهاجرت کادر درمان به انگلستان، با متخصصین رامش همگام باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up